Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a gyomorégés hatásos...

Mi a gyomorégés hatásos ellenszere?

Figyelt kérdés
Nem gyógyszerre gondolok, hanem inkább gyógynövényre esetleg. Mi lenne a legjobb?
2007. nov. 19. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az en ferjemnek is ez a gondja,amit ajanlok az nem gyogynoveny, de hatasos!

Fel pohar vizbe teszel egy kanal ecetet,es azutan egy kanal soda bikarbonat,de vigyazzal gyorsan kell inni amikor habzik,es vigyazni mert kiszalad a poharbol .

Ezt tudom ajanlani,a masik meg az hogy ez a gyomoreges valami eteltol van,pl ,paradicsomos,raprikas etelektol ,es ezeket kerulni kell!

udv

2007. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rennie savlekötő nagyon jó,és mivel nem gyógyszer nincs mellékhatása!Ja és annyit ehetsz belőle amennyire szükséged van.Én bátran ajánlom!
2007. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is az ecetes dolgot ajánlom. Mi teszünk bele mindig egy fél Kk.cukrot is. Mellesleg " bájital" címszó alatt fut ez a "csoda". Megjegyzem marha rossz, de hatásos:).(de vigyázz, mert a bikarbóna megböfögtet!)
2007. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Savközömbösítő gyógyszer!
2008. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne egyél semmilyen savasító ételt: cukor, liszt, bármi feldolgozottat. Ezek erősen savasítanak. Kizárólag foldolgozatlan ételeket: húsok, halak, SOK zöldség, gyümölcsök, olajos magvak, tojás stb. Van egy Glutamin nevű aminosav, táplálékkiegészítőként lehet kapni, ami lúgosít. Illetbe a szódabikarbónás megoldás: langyos VÍZBEN feloldva! NEM cukorral meg ecettel, mivel azok is savasítanak! (ezt a baromságot honnan vették?)
2008. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Ha a gyomorégés rendszeres, akkor a "gasztroenterológus". Tessék elmenni hozzá egy endoszkópos vizsgálatra, ami nem kellemes ugyan, de magyarázatot ad a miért?-ekre.

Hosszabb távon ugyanis nagyon csúnya elváltozásokat tud okozni ez a jelenség, ezért gyógyszerrel kell kezelni, amíg nem súlyosbodik.

2008. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a szódabikarbónára esküszöm. Nekem elég belőle egy fél kávéskanálnyi is.
2009. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!