Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny lennék? Érdemes...

Laktózérzékeny lennék? Érdemes orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Egy pár éve - ha saccolnom kellene, azt hiszem 10 éve - nem tudok meginni egy pohár tejet, ugyanis irtózatosan elkezd fájni a hasam, a hányinger kerülget. Eddig kevertem müzlivel, semmi baj nem volt, azonban most attól is elkezd fájni a hasam, szédülök, és úgy érzem, bármelyik percben kidobhatom a taccsot. Kávéban, meg egyébben simán elmegy, semmi bajom tőle. Érdemes lenne orvoshoz fordulnom ezzel, vagy egész egyszerűen ne igyak többet tejet, és kész?

A válaszokat előre is köszönöm! 18/L



2017. jan. 17. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a panaszom, elmentem tesztre, és negatív lett.
2017. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne igyál tejet, és kész.

Én gyerekkorom óta szenvedtem a tejtől. Kis mennyiségben, ételekben vagy forralva nem okozott közvetlen panaszokat, de amióta nem iszom/eszem semmit, amiben tej van, rájöttem, mennyire jobb nekem nélküle. Nincs puffadás, hasfájás, székrekedés, eltűntek a pattanásaim.

Voltam allergiavizsgálaton is, tejfehérjére biztosan érzékeny vagyok, a laktózt nem nézettem, mert így már úgyis mindegy.

2017. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fogok inni több tejet, és akkor ezek szerint orvoshoz sem kell fordulnom. Végülis nem olyan súlyos a problémám.
2017. jan. 18. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!