Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lehet székrekedésem, ha...

Miért lehet székrekedésem, ha egészségesen táplálkozom?

Figyelt kérdés

(Nem tudom, hogy ez-e a megfelelő topic, de talán itt tudtok ajánlani egészségesebb megoldást, és nem gyógyszert.)


19 éves lány vagyok és állandó jellegű székrekedésem van. Az étkezésem 1,5 éve megváltoztattam, elhagytam a cukrot, a fehér lisztes ételeket, sok zöldséget eszem, sok vizet iszom és tényleg tápanyagdús, rostban gazdag ételeket eszem.

Korábban is voltak panaszaim, de mostanában sokkal rosszabb... Van, hogy 1,5 hétig!!!! nem jutok el WC-re. :( Tegnap vettem be Guttalax cseppeket, na már hajnalban azt hittem meghalok a fájdalomtól, sose éreztem ilyet, végigbőgtem az éjszakát, pedig jó a fájdalomtűrő képességem, de olyan volt, mintha az összes belem csavarodna összevissza és nyomná szét a hasfalam. A leggyengébb hasi simítás is őrjítő volt.

Most úgy érzem, hogy "kitisztultam", de sajnos ez egyszeri alkalom, most megint minden folytatódni fog ugyanúgy. :(


Kérdésem az lenne, hogy aki volt hasonló helyzetben... nektek mi vált be? Mit egyek, igyak, vannak természetes készítmények? Nem akarok hashajtókon élni... Illetve kórházban tudnak valamit kezdeni velem???


Köszönöm a válaszokat. Egy aggódó lány.


2017. jan. 21. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A székrekedésnek számos oka lehet. Nem csak az számít, mit nem eszel, hanem az is, mit eszel. A zöldségek, gyümölcsök nagyon jók, de pl. mennyi és milyen zsiradékot tartalmaz ez étrended? Tejtermékeket fogyasztasz, és ha igen, mit? Fehér liszt helyett eszel másmilyen lisztből készült ételeket? Szoktál tornázni, mennyire vagy aktív?

Én a lenmagot (egyéb apró magvakat, olajos magokat) és az útifűmaghéjat javasolnám kezdésnek, ha eddig nem ettél ilyeneket. Gyógyteákat is ihatnál, lehet kapni emésztést segítő teakeveréket is.

2017. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöt nem eszek sokat, max. napi 1 almát szoktam vagy kevés málnát, epret, áfonyát. Zöldségből gyakran készítek salátát, főzve, sütve is fogyasztom, mindenféle formában szeretem.

Tejtermékeket sajnos gyakran fogyasztok... Sajt, túró, tej... :(

Heti 5x tornázok 40 percet.

Útifűmaghéjat fogyasztom, illetve különféle magvakat is.

Teljes kiőrlésű tönkölylisztet szoktam enni, illetve zablisztet.

Kókuszolajon sütöm a husit, a salátákra pedig rakok olívaolajat.


A teának utánanézek, köszönöm! :)

2017. jan. 21. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltál már? Szervi problémák is okozhatnak ilyet.
2017. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a másfél hét az tényleg nagyon durva, ha normális mennyiségű ételt eszel. Esetleg tényleg elmehetnél orvosi vizsgálatra, ha rövid időn belül nem változik a helyzet. Húst, tojást eszel egyébként?
2017. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, eszek húst, tojást is.


Elmegyek jövő héten orvoshoz mindenképpen. Eddig nem is tudom miért nem mentem... Talán bíztam benne, hogy helyrejön magától. :(

2017. jan. 22. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld meg, hogy minden keményítőt elhagysz (semmilyen gabona, sem krumpli)! A szénhidrátigényed fedezd tisztán zöldségekből és gyümölcsökből!
2017. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, a gabonák és a krumpli is okozhat székrekedést egyeseknél (pl. nálam is így van), de van, akinek a tejtermékek (a kisfiamnál volt így). Lehet kísérletezni 2-3 hetes elhagyós kúrákkal, ha magad szeretnéd megtalálni a megoldást. A hashajtó sajnos nem megoldás, irritálja a beleket és vizet von el a szervezetből, ráadásul fennáll a hozzászokás veszélye is.
2017. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most olvastam egy érdekes írást, mely szerint a túl gyenge gyomorsav és az ezzel összefüggő béldiszbiózis (kóros bélflóra) is okozhat székrekedést, a salakanyagok lerakódását a belekben. Ilyenkor pont nem segítenek a rostok. A dokitól kérdezz majd rá erre is.
2017. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!