Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azok akik nem esznek kenyeret...

Azok akik nem esznek kenyeret mivel helyettesítik? Miért jó az, ha kevesebbet vagy egyáltalán nem eszünk kenyeret?

Figyelt kérdés

2017. jan. 25. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó.
2017. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem jó,mert a kenyér,akárcsak más fehér pékáruk rengeteg szénhidrátot tartalmaznak,ami amellett,hogy hízlal elősegítheti a cukorbetegség kialakulását. Enni kell belőle,de nem sokat és az a jobb,ha teljes kiőrlésű,vagy rozskenyér.
2017. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Én nem helyettesítem, más dolgokat eszem és ennyi. Nekem azért volt erre szükségem, mert autoimmun betegségeim alakultak ki (allergia, ekcéma, pajzsmirigy-alulműködés). 1 év alatt rendbetettem magam, és egész jól megvagyok glutén és még egy pár dolog nélkül.

Ha valaki teljesen egészséges, annak sem ajánlom a bolti kenyereket, akkor már inkább érdemes sütni házilag, jól megválasztott alapanyagokból, adalékanyagok nélkül. Az igazi kenyérhez nem kell 30 féle alapanyag, néha elborzadok, miket tesznek bele a bolti pékárukba...

2017. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem helyettesítem, egyszerűen mást eszem. Pl. rántottát zöldséggel, sütit, zöldborsófőzeléket, jégkrémet, földimogyorót :)

Nekem azért jó, mert számomra a nagyon alacsony szénhidrátbevitel az ideális, úgy érzem jól magam, maximum úgy tudok fogyni (igazából sehogy sem, de szénhidráttal iszonyatosan túleszem magam s az nem esik jól)... A glutén amúgy sem szimpatikus számomra, de még nem jöttem rá, hogy tényleg számít-e konkrétan nekem. Mindegy.

Abban biztos vagyok, hogy az emberek nagy része túl sok gabonát eszik, de a kenyérellenesség harcos bajnoka már nem vagyok. Mértékkel szerintem a legtöbben jól el tudnak vele lenni s egészséges, hosszú életet is élhetnek.


A kenyér lehet gyors vagy lassú felszívódású szénhidrát. A hagyományos kenyér szénhidrátbomba, mindenképpen megdobja az inzulint, max. egyes fajtái lassabban. Ez sokunknak nagyon komolyan számít s nem előnyös. Másnak teljesen OK, legalábbis semmi észrevehető problémát nem okoz évtizedeken át sem.

2017. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Az a sok brosience ami miatt sokan nem esznek kenyeret, az kb a kiakasztó kategória...

Szénhidrát nem hízlal, meg cukorbetegséget sem okoz... mindkettő a mértéktelenség műve...

Volt 10 év, mikor nem ettem kenyeret, ennek az oka, hogy sokan már nem is emlékeznek sajnos, de a bolti kenyér állaga íze stb a 2000res évek elején brutálisan leromlott... én nem tudom mit tesznek bele, de, hogy előbb penészesedik meg, mint hogy pl szárított kenyeret tudnál csinálni, az elég fura...

6 éve lakom falun, 5000nm a kertem, 3 évbe tellett kikísérletezni de most 300nm-en megtermelek már 3.éve 150kg búzát ami a 3 tagu családunk teljes éves kenyérigényét kielégíti, amit saját kovásszból saját kemencében sütünk.. manapság megpusztulnék ha nem lenne kenyerem, összehasonlíthatatlan azzal a valamivel amit a tesco kenyérnek mer nevezni...

2017. jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nagy, Attila válasza:
0%
A kenyér a legősibb, legalapvetőbb étele az embernek. Ez az az étel, amit mindenhol esznek és szeretnek. A gond a túl sok szénhidrát bevitelen van, amihez kevés mozgás társul. A másik, hogy a multik mindenféle adalékanyaggal turbózzák a kenyereiket, ami szintén nem jó. Nem a kenyér evésével, hanem a mértékkel van gond. És ha lehet, akkor inkább rozs vagy teljeskiörlésű legyen...
2017. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Már két hónapja nem eszek kenyeret, és nagyon megnőtt az energiám, sokkal jobban bírom a munkát, friss vagyok tőle. Pl.reggelim: zellerszár, tejfölös túró, ajvár vagy tükörtojás trappista sajttal sütve, kínaikel. Pattanásaim elmúltak, kávé se kell, alapvetően nagyon jó a közérzetem a kenyértelenség óta.
2017. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék,hogy ki pontozott! Valamelyik sütőipari cég,pékség tulajdonosa?! Köztudott,hogy a sok kenyér,lisztes termék NEM EGÉSZSÉGES! Azt mondhatja valaki,hogy ez nem érdekli,mert szereti,de a tényeket tudomásul kell venni!
2017. febr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!