Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan vízszűrő, ami a...

Soaringsoul kérdése:

Van olyan vízszűrő, ami a fluort, fluoridot is kiszűri a vízből?

Figyelt kérdés
Eddig csak a fordított ozmózisosnál olvastam ilyet, de azt azért nem akarom, mert minden ásványi anyagot eltávolít a vízből, s nekem nem "desztillált" vízre van szükségem, hanem ivóvízre.

2017. jan. 30. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én volt, hogy hónapokig kutattam ilyenek után, de nem találtam egyértelmű megoldást


sokan azt csinálják, hogy desztillálják, aztán visszaásványosítják

2017. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, ezzel a lehetőséggel én is találkoztam, csak az a tény, hogy jó esetben is csak egy kis töredékét lehet visszaásványosítani.


Valaki tud esetleg más megoldást?

2017. jan. 30. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, ha ilyen igényed van, akkor vegyél ásványvizet, neked megfelelö összetételben.
2017. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig ezt tettem, megpróbálom kiváltani, az ásványvíz felcipelését.
2017. jan. 30. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
az európai vizet nem dúsítják fluorral, csak az amerikait. ott sem minden államban.
2017. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem is kell dúsítani, van benne így is bőven:


A magyarországi ivóvizekben található veszélyes anyagok közül az ANTSZ szerint a legtöbb magyar fogyasztóra veszélyt az arzén, bór, nitrát és fluorid képez. Ezek összesen több mint 500 településen 1,6 millió embert veszélyeztetnek. Mindamellett, más veszélyes anyagok is előfordulhatnak ivóvizünkben, mivel a közelben lévő ipari, mezőgazdasági vagy más tevékenységből az emberi felelőtlenségből vagy tudatlanságból is a vízbe kerülhetnek.

Bővebb információt a környezetünkre káros anyagokról az ANTSZ honlapján is talál az érdeklődő (www.antsz.hu ).


[link]

2017. febr. 20. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
hát akkor szerintem a fordított ozmózisos, az nagyon sokmindent kiszűr. de én is még csak kutatom a vízszűrőket. ennél jobbat viszont nem találtam. Persze ezekből is van többféle.
2017. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!