Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges étrend? 15/l

Egészséges étrend? 15/l

Figyelt kérdés

15/l 170 centi vagyok és 55kg, és nem diéta miatt írok. :D Szóval csak az egészséges étkezéssel kapcsolatban vannak kérdéseim.

Én olvastam, hogy egy fejlődő szervezetnek min. 2000 kalóriát kell bevinnie egy nap, viszont én már teljesen elvesztem a kalóriaszámolgatásban, esetleg valaki tudna segíteni azzal hogy leír egy egészséges menüt egy napra? Nagyon megköszönném.:) (rendszeresen sportolok, zöldség, gyümölcs imádó vagyok,és nem vagyok vega se :D)


2017. jan. 30. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Reggelre:teljeskörűségű kenyér hajszálvékony meleg vajjal mellé paradicsom vagy egyéb zöldség.

Ebédre:2.Paradicsom leves tészta nélkül.(adalékanyagok nélkül.)1:Párolt barna rizs párolt zöldség illetve vajban párolt csirkemell 1 rövid szelet.

Uzsonnára pedig:teljes kiörlésű kenyér vajjal.

Vacsorára lehet enni nyugodtan azt amit ebédre...

2017. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! :) En irok neked par tippet az alapjan, hogy en miket szoktam enni. Egyebkent valoban, jol latod, hogy a sulyod teljesen egeszseges a magassagodhoz viszonyitva. Azt ajanlom, hogy felejtsd el a kaloriaszamolgatast, es annyit egyel amennyi csak jol esik (az se baj, ha az sok). Megfelelö testmozgas mellet biztos, hogy nem fogsz elhizni. :D


REGGELI: -zabkasa, zabtejjel, gyumölccsel

-tejbegriz, valamilyen tejjel, olajos magvakkal( minimalis mert zsiros)


EBED: -zöldbab fözelek, tojas

-brokkoli fözelek, pangasiusszal, tökehallal (vagy valamilyen sovany hussal pl.)

-rizs/teszta/bulgur/krumpli, csirkepörkölttel, rengeteg zöldseggel (akar parolt, akar nyers)

-krumplis teszta savanyu ubival/ceklaval/ vagy parolt lilakaposztaval pl.


VACSORA: -rozskenyer padlizsankremmel/ajvarral/tojaskremmel vagy valami sovanyabb sajtkremmel

-sovany turo gyumölccsel vagy magvakkal


Vilag legegyszerubb es legegeszsegesebb etelei. A lenyeg, hogy rengeteg gyumölcsöt es zöldseget fogyassz. Es probald kerulni a zsirosabb eteleket, a zsirban szegenyebb alternativak fele hajolj. :)

2017. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!