Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ételek fogyasztanak?

Egészséges ételek fogyasztanak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még mielőtt valaki letámadna, nem, nem fogyni szeretnék ezzel. Csak egyszerűen kíváncsi vagyok; alapjáraton egy elég vékonyka lány vagyok, annak ellenére hogy bármit eszek nem jön rám semmi plusz, genetika. Viszont csak mostanában vettem észre mennyire egészségtelenül étkezem.. szóval eldöntöttem hogy egészségesen fogok enni, és napi szinten szeretnék is majd edzeni,viszont kicsit elngondolkodtam ezen. Az előbbi mondatom normális lehet egy picit ducibb, esetleg kis felesleggel küzdő szájából, na de ezaz én se nem duci se semmi nem vagyok, csak életmódot szeretnék változtatni viszont ugye ettől ne fogok fogyni? Vagy hogy írjam be, milyen étrendnek kéne utánanéznem?
2017. jan. 31. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elég kalóriát viszel be, nem fogsz fogyni.
2017. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogyis, akkor nem lehetne súlyt tartani egészségesen, pláne izmot építeni... Mégis hogyan gondoltad?

Kalóriaegyenleg kérdése, hogy jó étrend mellett fogysz, hízol vagy súlyt tartasz.


Az a gond, ha valakinek, aki nem akar fogyni, az egészséges étel szénhidrátban ÉS zsírban igen szegény étkezést jelent, mivel akkor koplalni fog (vagy egészségtelenül sok fehérjét eszik, ami megint nem jó, plusz elég drága is). Vagy ha olyan ételeket eszik, amivel ő személy szerint túl könnyen jóllakik, emiatt kerül automatikusan deficitbe.


Egy vékony ember szájából teljesen normális az, hogy egészségesen akar étkezni s edzeni is akar... Mindenki szájából teljesen normális és dícsérendő. Miért lenne ez fenntartva a duciknak? Elég furcsán gondolkodsz.

Ha nem vagy kövér, akkor már ehetsz bármit, mindegy s izom se kell rád? Nyilván nem így van.


A jó étrendtől és az edzéstől sem fogysz. A kalóriadeficittől fogysz.


Étrendet nem tudok ajánlani, hisz nem ismerlek s nincs étrend, ami mindenkinek jó. A tipikus testépítő étrendekből kiindulhatsz, ha nincs jobb ötleted, az sokaknak bevált és könnyen találhatsz akár példaétrendeket is. Persze a kalóriamennyiséget egyénileg kell belőni, de még a makrók is egyéniek (a fehérje kevésbé). Nem mindenkinek jó szénhidrátra alapozni az energiabevitelt, de ez a tipikus irány. Amitől sokan eltérnek, amikor látják, hogy nekik ez nem vagy nehezen megy.

De még a szénhidrátra alapozó testépítő étrendet is oly sokféleképpen lehet csinálni. Van, aki hússal, van, aki anélkül, akár vegánként használja ugyanazokat a makrókat. A fő, hogy vidd be, amit kell s rendes ételeket egyél, nem agyonfeldolgozottakat vagy károsakat.

2017. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek.

Én azon sem csodálkoznék, ha pont azért lennél "vékonyka", mert egészségtelen, tápanyagban szegény ételeket eszel.

2017. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!