Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A jázmin rizs egészségtelen a...

A jázmin rizs egészségtelen a magas glikémiás indexe miatt?

Figyelt kérdés

Hogy van ez pontosan? Most egészségtelen étel, vagy sem?

Ázsiában pl. rengeteg rizst esznek, és eddig azt hallottam ez nagyon egészséges!



2017. febr. 1. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már így osztályozunk, csak a natur rizs felel meg az egészséges kategóriának.
2017. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelen.
2017. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tartom annak, de mivel nekem nem jó az inzulinszint megdobása, ritkán és mértékkel eszem. Plusz zsírosan.


Nyilván számít a mennyiség. Ha megeszem egy csöpp jázminrizst, kisebb terhelést kap a testem, mint ha megennék egy csomó barnát. Amúgy ez a kettő a kedvencem, ha rizst eszem, az barna vagy jázmin.


Évi pár alkalommal még mézet is eszem, ami pláne kilengés s emiatt sem érzem úgy, hogy elárulom az egészségtudatosságomat s az eléggé korlátozó életmódomat. Csak egy kicsit nyújtózkodom belőle, ami roppant jól esik. A lelki egészség is fontos ;)

S már írtam a mértékről.

Ha mindent kerülök, amit nem tartok maximálisan egészségesnek, nem élnék olyan sokáig, mint így.


Amúgyis egységben célszerű kezelni az étrendet, nem így kiragadva. De sokan remekül bírják a magas GI-jű ételekre alapozást.

2017. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!