Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitöl lehet csokiéhségem?

Mitöl lehet csokiéhségem?

Figyelt kérdés

Mindig is édesszáju voltam,de ugy kb fél éve folyamatosan csokit kivánok.Vagy csokis sütit,vagy tök mindegy csak kakao legyen az alapja.

Az ünnepi idöszak ota rosszabb,hiába lakok jol,akkor is kivánom utána.Legszivesebben most is felfalnék egy táblával :)

Mitöl lehet?


2017. febr. 9. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert kis falánk Gombócartúr vagy ;P
2017. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Napi 5x étkezem,nagyon odafigyelek arra mit,ch,fehérje,zsir beviteli arányokra is.Multivitamint szedek.Csak ez a fránya édesség...
2017. febr. 9. 22:57
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet...nincs olyan csoki amit nem szeretek :)
2017. febr. 9. 22:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi extra, édesszájú vagy, ezekszerint nagy mértékben. Nincs ezzel semmi probléma amíg nem mész át az egészségtelen kategóriába, de azt írtad odafigyelsz.
2017. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is nagy csokirajongó voltam... Amíg nem okoz gondot, nem extrém mennyiség s nem durva függőség (emberfüggő, kinek mi fér bele e téren), én nem aggódnék.


Nálam a szénhidrát DURVA lecsökkentése pompásan elmulasztja az ilyesmit, bár szénhidrátszegény édességet akkor is eszem, akár csokit is, mert finom. De nem kaparom a falat érte, csak kellemes és miért ne?


Sok ok lehet. Lelki, túl sok édesség, túl kevés, túl sok szénhidrát, túl kevés szénhidrát (amíg meg nem szokja, a legtöbb embernél ez van a durva csökkentéskor), túl kevés kalória, megszokás...

2017. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3 éve odafigyelek az étkezésemre,35kg-ot fogytam az elsö évben,azota tartom.

Étkezésemet teljesen átreformáltam.

Nincsenek olajos,egészségtelen kaják.

Zöldség,gyümölcs mindennap.Szerencsére mindegyiket szeretem,ugyhogy változatosan tudom enni öket.Általában nyersen,sütve,fözve párolva nem szeretem öket.

Olajos magvak minden nap eszek egy fél maroknyit tizoraira.

Csokit szintugy minden nap.általában ebéd után,este jön rám.

Szedek multivitamint (Biotech USA Multivitamin for Woman) plusz Magnéziumot is.

Ezért nem értem.De akkor nem agyalom tul,ezek szerint a szervezetemnek szüksége van rá.

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 11. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy nincs magnéziumhiányod, ha nem megfelelő módon pótolod.

[link]

Én is imádom a csokit, régen simán megettem egy tábla milkát egy ültömben, de most már a bolti csokikban lévő adalékanyagok és egyebek visszatartanak a fogyasztásától. Nagy ritkán eszem 1-2 kockát, de inkább csinálok magamnak néha csokikrémet vagy (tejmentes) kakaót, és így egész jól megvagyok.

2017. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezet nem képes ásványokat beépíteni önmagukban... erre csak a növények képesek... hiába szedsz magnéziumot... az csak átbaxás... úgy jön ki ahogy bement...
2017. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha most félretesszük a tudományos megközelítését, amit sok előttem válaszoló nézett, a szeretethiány az, amire visszavezethető mindenkinél az édes íz, és főleg a csoki kívánása. Nem tudom milyen a családi háttered, hány éves vagy, stb., de ha az utóbbi időben elhanyagoltak, vagy valami, vagy kicsit magányosnak érezted magad, lehet, hogy amiatt szoktál rá, és még ha most már nem is vagy annyira magányos, már kell a szervezetednek, a cukor nagyon erős függőséget okoz.
2017. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!