Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen egyetlen forrásb...

Egészségtelen egyetlen forrásból táplálkozni?

Figyelt kérdés

Tetszene a dolog egyszerűsége. A sokoldalú táplálkozás mellett általában azzal érvelnek, hogy csak így lehet hozzájutni minden szükséges anyaghoz, de mi van ha mérnöki pontossággal összeállított a kizárólagos forrás: minden van benne, ami kell, pont jó arányban... (Még nem találtam ilyen forrást, legutóbb a Soylent* nevűt nézegettem.)


* [link]



#mono diéta #táplálkozás egyetlen forrásból #ételpótló
2017. febr. 16. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudok ilyen ételről, ami mindent fedezne. Elméletben nyilván lehetne egészséges, a gyakorlatban szerintem annyira komplex a táplálkozástudomány és az emberi test, hogy senki nem tudja, mi lenne a tökéletes táplálék. Emellett egyéni eltérések is lehetnek, így lehet, hogy ami Bélának jó, az a Józsinak már nem annyira.

A linkelt cucc például biztos nem jó, mert sem a szója, sem a benne található olajok nem túl egészségesek, ráadásul nem GMO mentes. Ők is leírják, hogy nem minden étkezés kiváltására való.

2017. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán, nem a táplálék összetételével kellene ilyen mélyrehatóan foglalkozni, hanem a táplálékkal bevitt önálló életformákkal. Ha az almát mindíg meghámozod, a bőrt héllyat eltávolítod, azzal rengeteg életforma nem kerül be a belekbe, amik az emésztést végzik.

A táplálék az csak is szerves eredetű, és azért kell szervesnek lennie, mert csak az tartalmaz különféle életformákat. A műkaják éppen ezést egészségtelenek, mert megváltoztatják az emésztés rendjét!

2017. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 6-7 fajta jól megválasztott állandó kajából már be lehet vinni mindent. Egyesek (és kettesek is) ezt már egyoldalú táplálkozásnak minősítenék. Valójában az egyoldalú szóval az unalmast próbálják csak leplezni. (Ők azok, akik a boltban is kérdezgetnek 10 percet a pultnál, hogy ez mi, az mi, mert a múltkori már nem jó nekik, mert unalmaaas).

Az állatok, akik ilyen téren nem hülyék nyilván a saját jól felfogott érdekükben, pl ők sem esznek mindent össze, igen jól elvannak pár standos kajával.

2017. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy egy mesterségesen összekutyult, "halott" cucc valaha is egyenértékű lenne az "élő", természetes ételekkel. Még akkor sem, ha minden egyes nyomelem, vitamin, élelmi rost, aminosav és esszenciális zsírsav benne van.
2017. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!