Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez sok ebédre?

Szerintetek ez sok ebédre?

Figyelt kérdés

Egy normál tányér lencseleves, tészta nélkül, egy kevés benne főtt füstölt tarjával (a zsíros részeket levágtam, nagyjából 2 ek-nyi felkockázott husi lehetett)

5 db túrógombóc teljeskiőrlésű zsemlemorzsába forgatva (nagyjából 95 kcal-ra jön ki egy darab, a morzsával együtt számoltam) + öntet: fahéjas-mézes joghurt és 12%-os tejföl kb. fele-fele arányú keveréke.


21/lány



2017. febr. 16. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nem sok ebédre.
2017. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég lett volna 3 gombóc...
2017. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem sok.
2017. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kleyo válasza:
Fogyókúrához sok, de javasolnám inkább az egészségesebb ételeket, és némi mozgást. Elég akar heti 2x. Több fehérje kevesebb szénhidrát. Zöldség es gyümölcs. Alapvetően a teljes kiőrlésű dolog nem rossz gondolat, de ugyanúgy hizlal ha sokat eszel belőle. Előnye hogy rost dús és lassan szívódik ergo később leszel éhes.
2017. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kevés lenne, de van, akinek sok.

Ez csak egy étkezés, a napodnak kell összességében megfelelőnek lennie.


Szép alapos ebéd, de ez még nem jelent semmit. 1500 kcalos ebéddel is lehet akár szálkásítani is, sőt, 2500-ossal is, csak mozogja le az ember a napi mennyiséget.

Van, aki 6 hasonló méretű étkezést tart 1500 kcal kalóriaigénnyel, van, aki egyszer eszik és 3000 kcalt. Nyilván egészen más az ideális adag számukra.

2017. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a mozgás megvan, futok (heti kétszer általában, 5-12 km közötti távokat), mellé végzek konditermi edzéseket, ha az időm engedi, néha saját testsúlyos otthon végezhető gyakorlatokat. Tervbe van a jóga beiktatása is,csak még nem tálaltam meg a nekem megfelelő központot. Az egészségességről és a kérdés hátteréről egy szösszenet: nagyon jól tudom, mit jelent a média által hirdetett ,,egészséges életmód"... annyira jól, hogy sikerült étkezési zavar szintjére ,,fejlesztenem" a egészség étkezést. Épp azon vagyok, hogy visszatérjek egy normál, kiegyensúlyozott étrendhez, ahol a szabadidőm nagy részét nem a kajálásról szóló gondolatok teszik ki. Szeretnék aszerint etkezni, amit a szervezetem kíván és diktál. De ez most még elég zavaros, hiszen sokáig megvontam magamtól a kedvenc ételeim, esetleg néha napján megengedtem magamnak...ám olyankor gyakran zabálás lett a vége. Nehezemre esik azt enni, ami jól esik és annyit, amennyire szükségem van, hiszen eddig szabályok alapján étkeztem. Ma pl. a 4. gombóc után jól laktam, de az agyam még kívánt egyet (hozzá van ugyanis szokva, hogy ha ilyen ételt kap, akkor másnap úgyis kompenzálni fogok, így ki próbálja használni az alkalmat...legalábbis én így látom). Hogy miért írtam ki a kérdést?! Mert a másik problémám az, hogy fogalmam sincs mi számít ,,normál" adagnak. Kíváncsi voltam az átlagember véleményére... leginkabb, hogy magamat nyugtassam -hiszen ez az ebéd nekem duplán ,,ijesztő" volt, a nem egészséges alapanyagok és a mennyiség miatt is...
2017. febr. 16. 23:49
 7/7 anonim ***** válasza:

rtelek, bizonyára túlzásba lehet vinni az egészséges étkezést.... Bár ha az ember tudja, mi is az és amúgyis jókat eszik, nem kéne. Nekem nincs vele gondom. Eszembe se jutna rendszeresen olyat enni, amit egészségtelennek tartok. Bár a te ételeiddel nincs különösebb bajom. Még a glutén a legrosszabb a saját szempontomból (nem mindenki egyformán reagál a különféle ételekre, egyéni is, hogy mi mennyire egészséges), de kis mennyiséget én is elviselek. Mégsem lekvárostésztát ettél vagy fél kiló fornettit...

A lencselevessel pedig végképp semmi gond, max. akkor, ha valaki nem bírja.

2017. febr. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!