Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia? Egeszseg? Taplalkoza...

Anorexia? Egeszseg? Taplalkozas? Lelkiismeret furdalasok? 15l

Figyelt kérdés

15 eves lany vagyok, anorexiabol gyogyulok. 168 cm. Naponta hatszor eszem, de mivel egesz nap ehes vagyok szinte, van, amikor az etkezes között is csipegetek. Igazabol semmit nem vonok meg magamtol. Eszem gabonafeleket (rizs, bulgur, teszta, zabpehely, rozskenyer), viszont olyan fözelekeket is szoktam enni ,ami feherliszttel van besuritve. Neha olyan is elöfordul, hogy feherlisztes sutiböl eszem( ez nem olyan gyakori, kb. 2-3 hetente). Mindenfele tejtermeket fogyasztok, mindig az alacsonyabb zsirtartalmu fele hajlok, DE van, amikor falasi rohamok törnek ram es pl. megeszek majdnem egy liter joghurtot (ami 2,8%-os zsirtartalmu es agyoncukrozott) Ilyenkor ez nyilvan jol esik, de picit el is gondolkozom rajta, hogy ,de mi van akkor, ha ezzel nem teszek jot magamnak.

Igazabol az lenne a kerdesem, hogy mire kene odafigyelnem etkezes teren, hogy a lehetö legegeszsegesebben tudjak taplalkozni? Mennyire surun normalis edessegeket (itt most nem csokira meg sutire gondolok, mert ilyesmit egyaltalan nem eszem), hanem pl. cukrozott etelek, meg feherlisztet enni?



2017. febr. 16. 20:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, es a betegsegem elött tulsulyos voltam, 64 kg. Akkor napi rendszeresseggel edessegeket kajaltam, meg rendes etelek helyet is szinte. :(
2017. febr. 16. 20:28
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet lisztet enni de inkább teljeskiörlésű lisztet érdemesebb használni.Inkább cukros joghurt helyett egyél natúr joghurtot.Inkább zabpehely-t ne egyél.Ő igazából megeszel 1l cukros joghurtot attól még nem olyan nagy baj.De inkább helyette ajánlom amit fentebb írtam ritkábban lehet.Amúgy meg igazából a cukor sok mindenben rossz.Szóval inkább vennék egy 1l natúr joghurtot és stevia glikoiddal beízesíteném.Ugyan olyan íze lessz mint a cukros társának.Fehérlisztről meg bővebben annyit tudok mondani hogy helyette egyél olyat amiben teljeskiörlésű liszt van.Ha hónapban 1x pl megeszel mondjuk egy tábla csokoládét az teljesen normális mondjuk ha azt 2 hétig eszed és felosztod.
2017. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg igazából ez Anorexia ami meg nem túl jó 64 kg az nem számít túl súlyosnak sőt,pont ideális.
2017. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64 kg-val a francokat voltál túlsúlyos, pont jó, az más kérdés, ha zsírban, akkor hülyén néztél ki, de izomban bomba.
2017. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De, tulsulyos voltam. Es nem izomban!
2017. febr. 17. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
A fehérjére és a zsírra kellene odafigyelned. Eszel húst, tojást, állati zsírokat? Ha nem, akkor itt az ideje elkezdeni, és legalább az ajánlott minimumot bevinni ezekből.
2017. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Grapp ***** válasza:
Nahmost. Anorexia nem arról szól mit eszel. Egyél amit akarsz, ne hallgass a sok baromságra itt, fele azt se tudja mi fán terem a feltáplálás és ezt az ortorex baromságot erőltetik a nyakadba h jaj cukor meg liszt meg istenem. Jót teszel magadnak ha zabálsz, nem véletlen h zabálhatnékod van. Nekem volt hogy olajat ittam.. Annyira nem volt jó élmény. Jó én nagyon durván lesoványodtam srác létemre 43 kilo voltam. Először el kell érned a mentális stabilitást, ami azt jelenti, hogy tudod mi válthatja ki belőled a restrictív hajlamot és tudod kezelni. Idővel visszanyered azt h mikor vagy éhes és nem neaggódj, de hónapokba telik. Tedd össze a kezedet, hogy ne legyél hipermetabolikus mert az a földi pokollal egyenlő. Volt hogy napi 8000-9000 kalóriát kellett ennem 46-47 kilosan, hogy ne fogyjak. Ez az állapot nálam még mindig jelen van, pedig lassan egy éve kezdtem el a feltáplálást. Sok sikert kívánok és egyél amit szeretnél, amikor szeretnél, és AMIT szeretnél.
2017. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Anorexia nem arról szól mit eszel."

De bizony, utolsó, a te példád is pont ezt bizonyítja. Hiszen még most sem vagy egészséges, annak ellenére, hogy bármit eszel, amit megkívánsz. Az anorexia oka és következménye is a tápanyaghiányos állapot, tönkrement emésztés. Nagy odafigyeléssel, megfelelő, minden fontos tápanyagot tartalmazó étrenddel érhető el testi-lelki gyógyulás és megfelelő testsúly.

2017. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Grapp ***** válasza:
Anorexia egy lelki betegség. Lényegtelen, hogy fizikai tünetekkel jár, nem azt kell kezelni hogy nézel ki, hanem azt, mi van a fejedben. Ha az rendben van, akkor sínen van minden. Lehet valaki normál súlyú is, de ha a hangok ugyanúgy ott vannak a fejében attól még úgyanúgy anorexiától szenved. ez egy LELKI betegség, nem testi. Nekem sose volt gondom a súlyommal, testalkatommal például soha az életemben. Számomra ezért egyszerűbb volt elfogadni, hogy híznom kell ezt aláírom. De mindenkiből más váltja ki a suicid hajlamot. Nekem a stressz egy ilyen dolog. Többet tud segíteni egy pszichiáter egy anorexiáson mint egy dietetikus/táplálkozás szakértő.....
2017. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Grapp ***** válasza:
Továbbá: az anorexia oka egy lelki stresszre adott válaszreakció ami abban nyilvánul meg, hogy nem eszik/alig eszik az illető. ..
2017. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!