Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Crohn betegek milyen húsos...

Crohn betegek milyen húsos ételeket ehetnek?

Figyelt kérdés
Van esetleg valami szakácskönyv amiből megtudom milyen ételeket készíthetek magamnak? Leginkább valami húsosat szeretnék enni.

#beteg #Crohn-betegség #crohn diéta
2017. febr. 20. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek Hozzád: én Crohn betegségben nem ajánlanék húst. Nem terhelném vele a bélrendszeremet. Ha kívánod, akkor csak nagyon ritkán. Inkább a zöldségekből válassz, és kíméletesen párold őket, de legyen nyers is az étrendedben. A b12-, D-vitamin és magnézium bevitelre pedig fokozottan figyelj.
2017. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez most vicc? Ne egyen húst? Egy olyan betegségnél ahol a felszívódással van gond, nem pont a legokosabb egy ilyen esszenciális hozzávalót kizárni az étrendből. Szerintem nyugodtan egyél húst, persze azért ne csípős kolbászt, de pl csirkétől, haltól, sovány sertéstől tuti nem lesz bajod, ha meg bírod a zsírosabbat is, akkor az is mehet, de ezt neked kell kitapasztalnod. Próbálj meg egészséges kajákat enni, és ha valamit egyértelműen nem bírsz, akkor azt hanyagold.
2017. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vicc. A hús feldolgozása hihetetlen energiát jelent a bélrendszernek. Azután sem ürül ki, napokig, gyenge emésztésű embereknél ennél jóval tovább rothad a belekben. Persze, nyilván gyerekkorunk óta esszük, biztosan egészséges. Nem az. Crohn betegségben pedig főleg nem, ahol inkább tehermentesíteni kellene a bélrendszert. Gondolkodj! A tápanyag tartalmáról pedig csak annyit, hogy az a néhány ásvány és 1-2 vitamin, ami benne van, nem éri meg a rengeteg hormon, antibiotikum és gyógyszer miatt, ami szintén a testbe kerül vele. Természetesen Te döntesz, kérdező, ez az én véleményem. (Érdekelt a téma, hát belementem, horror a húsipar. Igen, a magyar is)
2017. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apropó felszívódás! A legyengült bélrendszer nehezen építi be a tápanyagokat, (a húsból is :) így ajánlom zöld turmixok mindennapos fogyasztását, és egy jó minőségű (lehetőleg folyékony) multivitamint is. Nagyon figyelj a D-vitamin bevitelre!
2017. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szerintem jobban jársz, ha elmész egy dietetikushoz, vagy gasztroenterológushoz aki jártas a betegségben és attól kérsz tanácsot, mert az lehet még értelmeseket is mond. Itt ez esélytelen.

Ha meg esetleg valaki félne az antibiotikumos hústól meg tojástól az vegyen háztól!!

Amúgy én is crohn beteg vagyok, és semmi bajom nincs a hústól, mondjuk nagyon mástól se... Persze én normális gyógyszert kapok, tehát maga a betegség már vagy 5 éve tünetmentes.

Ha meg mindenképpen a netről akarsz informálódni akkor azt itt tedd: [link]

2017. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem azt mondták fontos a hús a fehérje. persze ne dobj be egy csülkös pacalt. :D főtt húsokat egyél kicsit fűszerezheted zöld fűszerekkel. Bors, paprika hagyma kizárva. Ha kicsit zsíros az nem baj mivel a vitaminok b, d stb zsírban oldódnak. És az étel nem befolyásolja a betegséget a lényeg ne terheld a belet nagyon.
2017. nov. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!