Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyton fel vagyok puffadva,...

Folyton fel vagyok puffadva, bármit eszem, valamint a hasam is szokott fájni, olyasmi, mint amikor hányás után kimerül a gyomor, mit tehetek ellene, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vannak szorulásos problémáim és aranyerem, amire Reparont használok. Múlt héten 4 napig nem volt székletem, aztán ettem aszalt szilvát, zabpelyhet, aznapra pedig hasmenés szerű székletem lett, vele görcsök és haspuffadás. Gyakran fáj balra az alhasam. Mit tehetnék ellene, mi okozhatja? Voltam ügyeleten és háziorvosnál, de nem mondtak semmi konkrétat, nem vettek komolyan.

2017. febr. 21. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a zabpelyhet tejjel etted és még szilvát is,akkor én nem csodálkoznék a hasmenésen...

Ha glutén tartalmú gabonákat is fogyasztasz lehet érzékenység. Vagy a tejre. Ezek nem feltétlenül kimutatható mértékben.

Én hivatalosan nem vagyok tej allergiás mégis megy a hasam tőle.

Próbáld meg ezeket elhagyni, nézd meg jobb-e.

2017. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mióta hasmenésem volt, csak krumplit ettem, kerülöm a glutént és a tejtermékeket, mégis puffadok.
2017. febr. 21. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A bélgázok azért keletkeznek, mert nem rágod meg megfelelően a táplálékot, nem keveredik megfelelően nyállal. Az, hogy aranyered is van, arról tanúskodik, hogy már túl sok a káliumsó ami a vastagbél görcseit is okozza. A krumpli káliumban gazdag eledel, ennek fogyasztását is mérsékelni kellene. A boltokban vásárolt asztali sók, konyhasók káliumozva vannak. A kész húsételek és tejtermékek is káliumsóval vannak tartósítva.
2017. febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha akkor is puffadsz ha nem eszel tejtermékeket és glutént, és semmilyen szokatlan tartósított ételt (egyes tartósítószerek is kiválthatják), tehát tegyük fel ételallergia kizárva.

Előfordulhat, hogy IBS-ed van, ha stresszelsz valamin, tudatalatti stressz is kiválthatja. Ez puffadással jár és szokatlan székletürítéssel, de szervi elváltozás nincs és nem is ártalmas.

Ugyanakkor a zsíros ételek is megterhelhetik a gyomrodat vagy rossz ételkombinációk.

2017. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azóta voltam sok vizsgálaton, pl gyomortükrözésen...És minden negatív lett, de mondta az orvos, hogy lehet "nem cöliákiás glutenérzékenység"-em, amit nem lehet kimutatni, majd megyek vastagbétükrözésre is... plusz kiderült, hogy pajzsmirigygyulladásom van, ami nem tudom, mennyire függ össze...

2017. ápr. 25. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!