Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek mi vált be a cukor...

Nektek mi vált be a cukor helyett?

Figyelt kérdés
PCOS-Inzulin rezisztencia páros miatt diétáznom kell.. a cukor pótlásával nagy gondban vagyok. utánanéztem hogy mivel lehet pótolni, aminek kicsi a GI indexe, de még mindig nem találtam olyat, amit pl. sütéshez is tudok használni.:( aki hasonló cipőben jár, tudna adni pár tippet? Vagy belinkelni egy blogot, ilyesmi.. megköszönném :)

2017. febr. 21. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eritritol
2017. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Stevia! Nem szeretem a mesterséges édesítőszereket, nagyon leterheli a szervezetet.
2017. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Steviol glikoid!Ez a leghatásosabb édesítőszer mivel nagyon kis mennyiséget kell alkalmazni belőle.
2017. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Évek alatt mindent kipróbáltam... semmi.

A cujor helyett egyedül a cukor + mértékletesség...

Mindennek van vagy utóíze, vagy sütéshez teljesen más az íze... vagy ráírják a csomagolására, hogy 3*4*sok* olyan édes mint a cukor, a valóságban meg lapátolhatod ezerrel a teádba, mert sehogy nem akar édes lenni ahogy szereted...

Régen 20kg cukor elfogyott 3 hónap alatt, most 1kg cukor a három havi adagom, de mikor eszem, akkor kiélvezem...

2017. febr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bármelyik édesítőszer jó. Úgyis minden édesítőről lehet találni negatív és pozitív irományokat. Pl. a steviáról is van negatív: [link]
2017. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy mindig lesznek bloggerek, akik felfedezik a spanyolviaszt a tudomány álláspontjával ellentétben.
2017. febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyírfacukor (xilit). Kicsit édesebb mint a cukor, semmi mellékíze, 7-es glikémiás index, sütéshez főzéshez is jó. 8 éve csak ez van itthon. A stevianak nem izlik a mellékíze, az eritrittől fura ízű az étel (nekem)
2017. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jah, csak véletlen túlzásba esel a nyírfacukorral és még a lelkedet is kifosod brutális görcsök kíséretében...
2017. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kedvencem a xilit. Nagyon finom szőlőcukorízű, nálam minden téren messze veri a répacukrot (bár előtte nádcukrot ettem, mindegy). Kizárólag a kedvenc mézeim überelik ízben, illetve néha jól jön egy kis kókuszcukor a kis karamellás ízével... De azok tömény cukrok, nem férnek bele az életmódomba, csak nagyon alkalomszerűen s picike mennyiségben, ha nem akarok cukormérgezést kapni.


A másik, amit használok, az eritrit. Az is jó, édes, csak sokkal gyengébb és kevésbé jó íze van, mint a xilitnek (bár ez ízlelőbimbó kérdése). Semmilyen rossz ízt nem érzek rajta, csak éppen jót sem. Semleges édes íz, míg a xilit isteni finom, bár az sem annyira karakteres, mint a mézek és a kókuszcukor, de ha az lenne, nem illene minden ételbe, amibe édesítés kell.


A stevia olcsó, de iszonyatosan pocsék ízű, a vi9lágból ki tudna kergetni. Előbb ennék meg egy csokitortát nulla édesítéssel, mint hogy hozzányúljak. Bár úgy tapasztaltam, 400-szoros xilittel már elviselhető. De ott már árban alig van előnye, csak rosszabb ízű. Így nálam ez kiesik, bármilyen természetes is. Állítólag vannak olyan termékek, amik jobb ízűek. Azokkal még nem találkoztam, de tényleg nem egyformák, csak másképpen rosszak.


De van, akinek a xilit vagy az eritrit nem jön be. S egyeseknek hasmenést okoz.


Hallottam már, hogy az eritrit magas hőmérsékleten elbomlik vagy valami... Nem tudom, nekem eddig édesek lettek a sütik (bár általában xilittel sütök).


A párom szénhidrátdúsan eszik, de vehemensen kerüli a cukrot (már csak a fogai miatt is), ő is odavan a xilitért.


Vannak cikkek az olcsóbb édesítőszerekről is, én csak azt tudom, hogy nem egyformán rossz mind... De nekem bevált a xilit és az eritrit.


Plusz módszeresen dolgozom az édesigényem csökkentésén, jól megy. S ha muszáj lenne, nem ennék édesítőszert, nem kell az élethez. De megértem, hogy valaki vágyik édességekre, mert finomak, én is ilyen vagyok, meglennék nélkülük, de nincs okom kihagyni őket.

2017. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
fruktóz
2017. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!