Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy ételfüggő...

Lehetséges, hogy ételfüggő vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Alacsony és szerencsére még vékony sportos testalkatú. A szüleim szerint poblémáim vannak az étkezéssel, mert óránként eszem. Jól érzem magamat tőle. Az szerintem fontos megemlíteni, hogy szinte csak egészslges kajákat eszem sportolás és az életmódom miatt. Pár napja nem tudtam annyit enni, mint amennyit szoktam. Csak a reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vagyora volt meg és esete annyira gyengének éreztem magamat hogy éjszaka neki estem a hűtőnek. Ezzel mit lehet kezdeni? Most még persze nincs gond, mert úgy gondolom a sportolás és a tanulás miatt szükségem van az energiára, de mi van ha lesérülök egyszer és ugyanúgy megmarad a szénhidrát igényem.

2017. febr. 22. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha energiát használsz fel, azt pótolni kell. Nem is értek a kalóriához, nem tudom miben mennyi van, de egyszer én is erre lettem figyelmes, hogy folyton eszek valamit. Emellett èn is sokat mozgok. Van egy oldal, ahol beviheted mit ettel meg, szamolja, és írja, hogy mennyit ehetsz még a neked kalkulált maximum napi kalória beviteledig. Lehet, hogy sokat eszel, de kevés kalóriatartalmú ételt, és túl sok energiát használsz fel. Mindenesetre, egy laborvizsgálat biztosan nem árt
2017. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit eszel, bármire képesek rámondani emberek hogy egészségtelen vagy egészséges... De most nem erről van szó.


Nos, az embernek megvan a maga kalóriaigénye. Ha nem eszed túl magad, s még az összetétele is jó, akkor nincs nagy gond, habár elég szokatlan s nem praktikus folyton enni. Emberek vagyunk, nem aprócska cickányok az ő extrém anyagcseréjükkel. Vagy legelésző állatok az ő kalóriaszegény ételükkel. Bár vannak extrém esetek.


Ha nekiestél a hűtőnek, bizonyára keveset ettél - vagy lelki oka volt, ezt neked kell érezned. Lehet, hogy a sok étkezésed apró adagját alkalmaztad az 5 étkezésedre, ekkor nem csoda, ha nem laktál jól s nem volt erőd.

Lehet, hogy te csak pöttöm étkezésekre vagy képes, ezt szoktad meg. Akkor nyilván sok kell belőle.

Én csak nagyobb étkezéseket tudok tartani, szálkásításkor napi egyszer eszem (lehet, hogy tömegeléskor is, de akkor más opcióm is van) s ez nekem ideális. Nincsenek konkrét szabályok, hányszor ehet az ember naponta egészséges életmód mellett. Minimum egyszer érdemes, bár alkalmi hosszabb böjt is belefér.

Van, akinek van pl. egy 6-8 órás evési ablaka s abban szinte folyton eszik, ha neki az úgy jó s lelkileg nem sérül tőle, nemcsak az ételre gondol, elhanyagolva minden mást, miért ne?


Ha egy ideig kevésbé leszel aktív, akkor jó esetben a tested érzékeli, hogy kevesebb energia kell és nem ad éhségjeleket, ha jó étrenden beviszed a kalóriaigényedet. Ez a normális viselkedés, de persze nem árt ügyelni ilyenkor.

2017. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit eszel? Mert ha pl nyers vegán vagy, akkor a világ legtermészetesebb dolgát csinálod :D
2017. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a reggeli általában mindig zabkása. utána csinálok 5 db tojást ezt mindig mashogy készítem el. Hozza zöldségek. utana valamilyen szendvicset készítek. Az teljeskiörlésű kenyérből készül és csak csirkemell és zöldségek vannak benne. dél elött van hogy két ilyen szendvics le csúszik. Az ebédem változó, de jobbára hal, vagy csirkemell van benne. utana gyömölcsök jönnek. uzsinak párolt zöldségeket szoktam jobb minosegu virslivel, vagy szintén szendvicset készítek. a vacsorám az változó. és ehhez még jönnek az étrendkiegészítők. pl edzés utáni fehérje turmix.
2017. febr. 22. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, rengeteg fehérjét eszel, a turmix csak árt...

Bár persze nem írtál mennyiségeket, de nekem is csak 8 tojás fér bele a napomba, plusz minimális egyéb és így is igen jól állok fehérjével...

2017. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!