Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vegán vagy, kell vitamint...

Ha vegán vagy, kell vitamint szedned?

Figyelt kérdés
Pár helyen hallottam, hogy az egészség ük érdekében a vegán különböző tablettákat és injekciókat szednek, hogy pótolják a 'hianyos' vitaminokat. Ez igaz?

2017. febr. 23. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Persze, napi 10 injekcióval kell pótolni azt a roppant mennyiségű vitamint és ásványi anyagot, amit a klasszikus rántott hús-kripumplipüré kihagyásával nem visznek be. :/
2017. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Hiába ironizál az egyes, van ilyen amiről e kérdező beszél és a vegánok min.70 %-ának szüksége is lenne rá,mert egész egyszerűen a többségük nem visz be kellő energiát,a vitaminokról ne is beszéljünk.

Élő példa erre az unokanővérem aki 6 év "vegánozás" után többféle hiánybetegség alakult ki nála és vérszegény lett.

Nem ítélem én el ezt az életmódot de aki ezt választja annak bizony hatványozottan oda kellene figyelnie az étkezésére és komolyan utána kell ennek olvasni.

2017. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Sokak szerint mindenkinek kell effélét szednie a mai világban... Én elég kevés dolgot szedek, a magnéziummal van gond, s az étrendem túl jó számomra, nem tudom megváltoztatni, az egyetlen esélyem, hogy nagy mennyiségben elkezdek spenótot enni, amit nem szeretek... Egyelőre inkább a tabletta, szálkásításkor főleg nehéz.


Vegánként csak B12-t szednék pluszban, nem tudok róla, hogy mással különösebb gond lenne, ha odafigyel az ember.

(Illetve én vegánként több mindent szednék, de nekem átkozottul korlátozott vegán étrendem lenne.)


Injekció biztosan nem kell.


Nyilván oda kell figyelni s természetesen könnyű pocsékul enni vegánként. Ahogy máshogy is, de vegánként még könnyebb elrontani valamit.

2017. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Injekciókat szednek, aztamurva!
2017. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Én szedek kúraszerűen évi összesen 4 hónapig B12 vitamint. Mást nem eszek plusszban, és így is tökéletes a vérképem már 9. éve... Amúgy B12-t mindenevő társainknak is kéne szednie, még a csomó hússal se szokták elérni a szükséges mennyiséget. Egyéébként a B12 megtalálható növényekben is (sörélesztő, lenmag stb), de a biztonság kedvéért én pl szedek néha, mert ugye ha egy vegán beteg/hiánybetegsége van/nem példaértékű a vérképe, akkor lehet mondogatni, hogy ez azért van, mert mi húsevők vagyunk stb.
2017. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
B12-t vagy pótolod vagy ügyelsz rá hogy elég B12-vel dúsított terméket veszel (pl. az alpro termékei mind azzal dúsítottak, nrv 15%/100g).
2017. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

A húgom vegán kb. fél éve, ő szed pár féle vitamint, mert nincs pénze speciális vegán kajákra, magvakra, ritka gyümölcsökre, maglisztekre stb. Szóval ő egy rosszul összeállított vegán étrendet eszik, neki kell a vitamin.

Egyébként a "klasszikus" magyar étrenddel is lehet vitaminhiányosnak lenni, csak ugye a legtöbben nem szednek vitamint. A vegánok azért próbálnak figyelni erre.

2017. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!