Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ételek elutasítása...

Egészséges ételek elutasítása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Párom(férfi) folyamatosan ellenkezik az ellen, hogy egészségesebben étkezzünk.Ma is pl.sütöttem házi teljes kiőrlésű kenyeret, párom meg azért is elment a boltba fehérért mert abból sokat lehet enni áé az neki való mert fizikai munkát végez.Mindenbe önti a kristálycukrot, ha veszek mézet megeszi az 1 kg-osat pár nap alatt mert finom.A munkába csak kenyeret hajlandó vinni felvágottal, régebben főtt kaját is vitt, mostanában nem hajlandó azt se vinni.Felvágottat se vennék, de őt nem tudom róla lebeszélni.Veszi a kólát is, cukros üdítőket, chipszeket direkt.Mivel nem nagyon járt boltba azt gondoltam, hogyha nem veszem meg akkor nem is fog ilyeneket venni, erre most képes rá, hogy direkt elmenjen és megvegye.Nem tudom mit tegyek.

2017. febr. 24. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt ember ne kényszerítsd rá. Csinálj magadnak finom egészséges kajákat hátha rákap ha nem akkor meg ez van nem lehet kényszeríteni rá.
2017. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

A fizikai munkára éppen a tk liszt a jobb, mert az tovább ad energiát.


Valószínűleg cukorfüggő, ha nem cukorbeteg már, ha ennyi cukrosat zabál-iszik megállás nélkül.


Amiket összeeszik, az nem ad energiát fizikai munkához, ez szöveg, ahhoz ui. fehérje kell.

2017. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha kényszeríted rá, annál inkább sem fog menni. Valahogy bele kell csempészni az étrendjébe az egészséges dolgokat. Egye ezeket, de a leírás alapján a vitamin hiányzik.
2017. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ő dolga, hogy mit eszik, te is látod, hogy nem tudod másra ráerőltetni az ilyesmit... Gondolom, az érvelésen rég túl vagy. Nehezen fog változni s ha ő maga nem akarja, természetesen soha. Nincsenek trükkök...

Részvétem, engem is zavarna, ha a párom nagyon egészségtelenül enne, elvégre még sok ideig egészségben akarom magam mellett tudni.


Egyébként fizikai munkához egyszerűen energia kell, az pedig minden ételben van. A test remekül szerez energiát cukorból is. Persze ha tápanyaghiányos az étrend, akkor egy idő után problémák lesznek.

A fehér kenyér sokaknak megfelel, végülis majdnem ugyanolyan, mint a tk, csak gyorsabb felszívódású, ez egészség szempontjából lehet, hogy nem előnyös (nehéz eldöntenik, mert van, aki prímán bírja egy életen át a sok gyors cukrot), jóllakás szempontjából emberfüggő, van, aki kalória alapján lakik jól, semmi más nem számít.

A sok cukor egyértelműen rossz, ahogy a túl sok feldolgozott étel, a túl sok só, a túl kevés só és sokminden.


Nem lehet elvárni, hogy valaki tk kenyeret egyen, ha neki az nem ízlik. Én sem eszem olyat, ami nem ízlik, még jó, hogy rengeteg mindent szeretek. Sok embert sajna a megszokás és az ízlelőbimbói vezetnek és az egészség nem.

2017. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

gyerek van? a példa fontos és a következetesség. érv már nem elég, úgy tűnik. mostmár csak lázad.

próbáld ne direktben, hanem ahogy egy gyerekkel vagy kamasszal csinálnád. terelve, pld szervezz kirándulást és vigyél csak vmi egészségeset, együtt csináljatok vmit, élje át, hogy ettől is (sőt inkább ettől) van ereje akár hegyet mászni is. kitartást!!!

2017. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom legalább 90-100 kiló.
2017. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.Sajnos az egesz csaladja egeszsegtelenul el es kover.O maga is 100 kilo.Az apukaja a koverseg miatt halt meg, bar ok a szivere fogjak...
2017. febr. 24. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tudsz tenni. Te főzd és edd azt, ami jó neked, ő meg majd eldönti, mit akar enni. Egy idő után talán lesz változás, de kár erőltetni. Ha érdeklődik, miért jó neked, amiket/ahogyan eszel, finoman (nem kioktató stílusban) elmagyarázhatod neki, esetleg mutathatsz neki érdekes cikkeket a táplálkozással kapcsolatban, ha látsz érdeklődést, de ne győzködd. A változáshoz idő kell, lassú víz partot mos...

Amikor elkezdtem az étrendváltoztatást jó ideje, a családom eleinte kb. hülyének nézett, és aggódtak a súlyom miatt ("csak" 15 kg felesleg volt rajtam, ami elég látványosan le is ment). Néha elmagyaráztam nekik, mit miért nem eszek, ők pedig állították, hogy mindent KELL enni. Aztán telt az idő, lassan elfogadták, hogy engem nem tudnak meggyőzni, én sem próbáltam őket, csak elmondtam az érveimet, ha nagyon forszírozták.

A férjem kb. 1 év után kezdett érdeklődni az étrendemmel kapcsolatban, és most már lehet vele beszélgetni ilyenekről, sőt végre elkezdte enni az én saját magamnak készített ételeimet is. Már nem iszik üdítőket, a kávéjába xilitet tesz, kenyérből, tésztából sokkal kevesebbet és ritkábban eszik stb.

Itthon úgy főzök, hogy mindenkinek jó legyen. Vannak alap ételek, amihez többféle köretet, salátát készítek, és így mindenki jókat tud enni a saját igényei szerint.

A tágabb családomban (szülők, testvérem) is látok változást, van, hogy tanácsot kérnek tőlem, és egyre több dologban egyetértünk, hiszen sok információ hozzájuk is eljutott már más csatornákon keresztül. Már nem néznek teljesen dilisnek :)

2017. febr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem sokat tudsz tenni. Ha egy felnőtt embernek ennyi esze van, akkor ez ennyi volt.
2017. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele, komolyan. Az apja kövérségi halálától az ő szemétevéséig és 100 kilójáig. Valamint a családért való felelősségéig. És kérdezd meg tőle, hogy a hulladék zabálása fontosabb-e vagy a családja? Ugyanis MINDEGY, mit mond: ha továbbra is így eszik, azaz így cselekszik, akkor a tettei beszélnek helyette, és állítják fel a VALÓDI fontossági sorrendet az életében és a szívében.


És akkor levonhatod a konzekvenciákat.

2017. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!