Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj a banántól és az...

Miért fáj a banántól és az epertől a gyomrom?

Figyelt kérdés
Csak ettől a két gyümölcstől szokott. Lenyelem őket és utána fáj/nyom a gyomrom. Ez mitől van? Lehet benne valami amit nem bír a gyomrom? :D
2017. febr. 24. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igazabol, gyumölcsöktöl meg nem tapasztaltam hasfajast. A banannak hasfogo tulajdonsaga van az epernek meg talan a magvai iritalhatjak a beleket.
2017. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam fiatalkoromban! Ma már csak olyan gyümölcsöt tudok elfogyasztani, ami jó messze terem a forgalmas utaktól. Mikor hazamegyek kis falumba ott minden gyümölcsöt gond nélkül meg tudok enni, 15 kilométerre van a főutvonaltól, de zöldségestől, boltokból származó gyümölcsök komoly bélgörcsöket okoznak, és úgy kezdődik, mintha böfögnöm kéne de nem jön fel semmi.
2017. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A banánnak savcsökkentő hatása van. Az eperben az apró magok irritálhatnak.
2017. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eltàvolítottàk az epehólyagom tele volt kővel.Ettől a két gyümölcstől mindig begörcsöltem.
2017. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A banánt meghámoztad?
2017. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, héjastól ettem. Nem tudtam hogy meg kell hámozni. Istenem ilyen kérdést..

Érdekes mert nincs se bélgörcsöm, se epegörcsom és gyomorgörcsöm nincs. Inkább igy nyom vagy nem is tudom milyen "fájdalmat" érzek.

Koszi a válaszokat!

2017. febr. 24. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a rostokra, esetleg valamilyen permetezőszerre vagy érzékeny. Itt még találhatsz más lehetséges okokat a banánnal kapcsolatban:

[link]

2017. febr. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"váratlan szívleállást is eredményezhet, ami a veseműködésének megszüntetését is kiválthatja. "

Na ne mondja! (összepancsolt szöveg az egész!)

2017. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban van benne pár felesleges riogatás, csak az emésztéssel és allergiával kapcsolatos megállapítások miatt linkeltem be.

A napi 3 banános limit és a hiperkalémia nekem is túlzásnak tűnik, ha egészséges emberről van szó.

2017. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!