Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik lehetnek a túl gyors...

Mik lehetnek a túl gyors fogyás mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Az elmult harom honapban leadtam korulbelul a testsulyom 20%-at, de meg folytatni szeretnem, viszont mindenhol azt olvasom, hogy ennek karos hatasai lehetnek. Itt nem arra gondolok, hogy depresszios leszek vagy megereszkedik a borom, hanem elettani karos hatasokra, keringes, belso szervek, ilyesmi. Van itt esetleg valaki, aki ebben a temaban tudna segiteni?

2017. márc. 5. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, akar anorexias is lehetsz. Meg a menstruaciod is leallhat (ha lany vagy)
2017. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "testsúlyom 20%-a" nem túl informatív. Nem mindegy, hogy 100 kg-ról fogytál 80-ra, vagy 50-ről 40-re.

Az sem mindegy, milyen módszerrel fogytál, koplalással vagy valamilyen speciális, de tápanyagban gazdag étrenddel, mennyi mozgással.

Koplalás esetén hosszabb távon izomvesztés (súlyosabb esetben szívizomra is kihathat), anyagcserezavar, emésztési problémák, hajhullás, bőrproblémák, vitaminhiány, fogak romlása, hormonrendszer nem megfelelő működése.

2017. márc. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, sajnalom hogy csak most irok, nemigazan volt idom. 200cm magas vagyok, 180kilo kornyekerol fogytam le eddig 140 korulre. Szedek vitaminokat, sok folyadekot iszok, es edzessel illetve 1-1,5honapig koplalassal, utana egy normalisabban felepitett alacsony szenhidrat bevitelu dietara alltam at. A konkret problemam az lenne, hogy ujabban ha mondjuk gugolasbol felallok igencsak megszedulok. Eddig ez nem volt, nemtudom mitol lehet. Nem a dieta az oka, vagyis nem kozvetlenul, mert valtoztattam is mar, ez nem kimerultseg es nemis ehezes. Neha teljesen elsotetul a latasom is ilyenkor, par masodperc es helyreall minden. Nem fugg ossze igazabol semmivel, ha elotte pihentem, edzettem, ugyanaz tortenik. A kozerzetem jo, jol erzem magam, jol alszom, nemigazan tudom mitol lehet. Illetve nyilvan az agyam nem kap eleg vert, de hogy mi lehet az oka, azon gondolkodtam el. 31/F
2017. márc. 9. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Vérnyomásodat mérted már?

Amúgy gratula a fogyásodhoz, még ha koplaltál is, most már jó úton lehetsz, a ch csökkentés hatásos tud lenni. Persze fontos, hogy ne éhezz, úgy, hogy a fontos tápanyagokból is bevigyed a megfelelő mennyiséget, lehetőleg minél természetesebb ételekből.

2017. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs vernyomasmerom, de tervezek venni, hetfon pedig lenezek a haziorvoshoz. Es koszi:-)
2017. márc. 11. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!