Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez az étrend egy 17 éves...

Ez az étrend egy 17 éves lánynak megfelelő? Ha az alábbi változtatásokat hoznám, az jó lenne/rossz lenne/vagy csak szimplán felesleges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában nagyon érdekel a táplálkozás témája. Sokat olvasok, tapasztalatokat és - remélhetőleg - hitelesebb írásokat is.


Nagy vonalakban felvázolom, hogy mit fogyasztok egy nap:


Reggeli: hétközapokon szinte kivétel nélkül sajtos zsömlét margarinnal, benne zöld- vagy pritaminpaprikával, reszelt trappista sajttal és házi (tényleg mi készítjük) sertés szalámival/kolbásszal.


Ebből általában 3-at eszek, de ezt az adagot ált. az első 3 tanítási óra alatt fogyasztom el, tehát különböző szünetekben, nem egyszerre.


Van, hogy mondjuk csak 2 zsömlét viszek + mellé egy péksüteményt (lekváros bukta, kakaós csiga).


Ebéd: azt már itthon eszem, és hát igazából, ami van. Általában van benne valami hús, és hát mi leginkább disznóhúst fogyasztunk. Nagyon ritkán van marha, néha csirke.

De hogy adjak egy példát, mondjuk (sós) egy tányér lecsós hús rizzsel, (édes) egy tál túrós laska.


Vacsora: általában hideg. Pl.: 2 - 3 szelet mézeskenyér (fehér kenyér és akácméz, helyi termelőtől).


Inni csak vizet szoktam, teát, néha kakaót és tejeskávét (ez utóbbi kettő mind házi készítésű, a tejeskávé pedig nem a konkrét tejeskávé, hanem cikóriás, tehát koffeinmentes meg azt hiszem akkor már nem is kávé :D)


Amit tényleg nagyon nem fogyasztok, azok a bolti, előre csomagolt dolgok (tehát bolti édesség, csipszek, kekszek). Régen szerettem, de már nem is kívánom, meg feleslegesnek tartom.


Ha nassolok, akkor házi sütit vagy nagy ritkán csokit (igen, boltit).



Azon gondolkodtam, hogy ha megfigyelem, szerintem lehet túl sok húst fogyasztok. 5 nap alatt csak a reggelimből tuti kitelik egy fél szár szalámi.

Az ilyen felvágottakat meg próbálnám elhagyni. Annyira nem is szeretem őket egyébként, meg hallani, hogy mi minden sz@rból készülnek. Viszont a házi húsból szerintem nem lehet baj, csak úgy gondolom, azt is lehet mértékletesebben kéne magamhoz vennem.


Arra gondoltam, hogy vihetnék néha dobozban gyümölcsöt suliba és akkor mondjuk 2 zsömle + egy tál gyümölcssaláta lenne a reggelim, vagy pedig csinálnék egy olyat, hogy hétfőn-szerdán-pénteken nem fogyasztanék húst.


Vagy ez totálisan hülyeség? Baj, ha nem eszünk mindennap húst? Úgy gondolom, nem, de pl. ha én a mindennapi húshoz vagyok hozzászokva, akkor csak emiatt érezhetném furának a húsmentes napot, vagy tényleges rossz is ez nekem?


Tudom, hogy írásomból ítélve eléggé bizonytalannak tűnök ebben a témában, igazából az is vagyok, de pls értelmes válaszokat írjatok, nagyon megköszönném! :)



2017. márc. 12. 16:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ha számít, 168 cm és 51 kg vagyok, tehát testalkatommal nincs bajom.
2017. márc. 12. 17:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal tobb zoldseget kellene enned es valtozatosabban
2017. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha minden nap eszel húst, házi kolbászt. A felvágott nem valami jó.

Margarin helyett jobb lenne a házi vaj, ha hozzájutsz.

A reggelidhez több zöldséget vigyél. A péksüti rosszabb választás, mint a szendvics.

Tízóraira (ebéd előtt), esetleg uzsonnára jó ötlet lenne a gyümölcs.

A kenyérféléket, lisztes ételeket kicsit soknak tartom. Vacsorára ehetnél valami mást, a mézes kenyér tiszta szénhidrát. Egy adag zöldség és hozzá tojás hasznosabb lenne.

2017. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csori96 ***** válasza:

Nem feltétlen van szükséged húsra, ha másból is tudod fedezni a fehérjeszükségletedet. Egyébként nyugodtan fogyassz minden nap húst, ezzel alapvetően nincs gond.


Ami hiányzik, az a sok zöldség, ami pedig elhagyható lenne, azok a péktermékek.

2017. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!