Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tojásallergia esetén csak...

Tojásallergia esetén csak hányinger, rosszullét? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, rosszul vagyok tojás fogyasztása után. Ha valami tartalmaz tojást, az nem okoz semmi gondot, csak akkor van ilyen problémám, ha "önállóan" eszem, tehát bárhogy elkészítve maga a tojás, vagy fasírt közepén, ilyesmi.

Se hasmenés, se görcsök, semmi, csak egy órán át tartó rosszullét. Mi ez?

(Tudom, akkor ne egyek ilyesmit, de tudni szeretném, mi ez pontosan)


2017. márc. 28. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet kiskorodban -amire nem emlékszel- megundorodtál a tojástól. Mert ha allergiás volnál, akkor a vele készült ételektől is valamiféle kiütéseid volnának.
2017. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább intolerancia a tojásfehérjére, mint allergia.

Ennek vannak fokozatai. Ha egy ételben csak egy kis mennyiségben szereplő összetevő, elképzelhető, hogy jobban meg tudod emészteni, mint ha megeszel egy tömény rántottát.

Én a tejtermékekkel vagyok így. Pár falattól nincs bajom, de nagyobb mennyiségtől hasmenésem lesz. Kivéve a tejet, tejszínt, ezekből kis mennyiség is hasfájást okoz.

2017. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!