Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberek általánosságban...

Az emberek általánosságban miért isznak ilyen keveset? Hogy bírják ilyen kevés vízfogyasztással?

Figyelt kérdés
Én egy időben, még egészen kicsiként rászoktam, hogy 1,5 literes palackokból iszom a vizet, és azóta elég szép adagokat megtudok inni egy nap, de azt nem értem, hogy másoknak, hogy okoz gondot, még a 2-2,5 liter elfogyasztása is egy EGÉSZ NAPRA? Érthetetlen, hát az emberek fent vannak ált. min 15-16 órát egy nap, de sokan annyit se alszanak, mert csak 6 órát alszanak és 18-at vannak fent. De vegyük csak 16 órára, nos, ha az ember megiszik 3 óránként fél liter vizet, ami bőven nem sok, már akkor ott tartunk, hogy 2,5-nél is többet megivott, 18 óránál ez már 3 liter. De akárhogy számolom, 5 óránként is 1 liter víz az bőven nem sok, mondjuk vagy egy munkahelyen 8 órát, vagy iskolában 7et, simán meg lehet inni alatta egy 1,5 liternyi vizet, és az pont úgy a nap fele. Meg főleg nálam az van, hogyha eszem, arra megszomjazom, akár egy étkezés után 1 órán belül letolok majdnem 1 liter vizet. Oké, az átlagember nem sportol, mert miért sportolna, de pld. annál még jobban megszomjazol, vagy ha nagyobb darab vagy, tehát ez a 2,5-3 liter igazából az ilyen nagyon alapnak kéne lennie, és az teljesen reális. De ha kicsikbe is számolom, 2 deci víz olyan sok mondjuk óránként? És az is végül több, mint 3 liter lesz. Szerintem borzasztó egészségtelen ez az életmód, tényleg ez csak egy ilyen nagyon kiugró adat, hogy nekem, aki sportol, 4-5 liter kell, másnak meg az a p*csömnyi 2 liter folyadékbevitel is gondot okoz, ami fontos kulcsszó, mert kávéba, kólába és hasonlókba viszi be azt is.
2017. ápr. 7. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre fele agyon van klórozva a víz, legtöbbször fertőtlenítés céljából ruhákat lehetne áztatni benne (Tiszaörs) Karcagon meg egyenesen ihatatlan a hálózati víz. Na persze van flakonos szval lehetne vedelni de ha nem olyan munkát végzek akkor jóval kevesebbet iszok, ill szeretem a sört az a vesét és szépen tisztítja :D Én akkor iszom ha kell, nem erőltetem.
2017. ápr. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért vagy benne olyan biztos, hogy mindenkinek szüksége van napi 2,5 l vízre? Ha a 3 dl/10 kg ajánlást tekintjük, akkor nekem az 50 kilómmal elég 1,5 l víz. Ebből nekem fél liter megvan levesből, a többi ételem is elég lédús. Tehát ha nincs hőség, nekem tökéletesen elég napi 4 pohár víz, ennyit nagyjából meg is iszom. Nem hiszek abban, hogy ennél több víz annyira jót tenne nekem, nem is esne jól. Nyilván az is számít, hogy sportol-e valaki és mennyi sót fogyaszt, mennyi száraz ételt eszik.
2017. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megértem a kérdezőt s igaza van a 2. hozzászólónak is.


Az emberek vízigénye szór s van, aki ételből bőven beviszi szinte vagy teljesen az egészet. A párom pl. rizsből simán be tud vinni 1 liter vizet, zöldségből és gyümölcsből is annyit jobb napjain... S akkor még levest sem evett. A lédúsabb ételes napjain 5 dl vizet iszik, máskor többet, fizikai munka és sok biciklizés mellett, nyáron napon és részben hegynek fel. Nekem nagyon úgy tűnik, simán eleget iszik.

Én pedig tuti gyakran iszom vagy 3-4 liter vizet és teát. Nem lédúsak az ételeim s bizonyos korszakokban több kell. Egy edzésnél elmegy 1-1,5 liter. Tuti nincs ezzel sem baj, érzem, hogy a szomjúságérzetem jól működik (néha túl jól is. olyan pedig soha nincs, hogy direkt igyak, szomjúság nélkül, mert kell. poénból igen, nem mindig vagyok szomjas, ha iszom egy finom teát).

Van, amikor tartósan 2 liter alatt voltam 80 kilóhoz, mert annyi kellett, érzéseim szerint. De bizonyos korszakokban vagy étrenden ez 4 liter is lehet. Szerintem tudja a szervezetem, mit csinál.

De sokszor hallok olyanokról, akik tényleg túl kevés vizet visznek be. Nem értem őket, én az ő életmódjukkal a 2. napon ölni tudnék a vízért... Úgy tűnik, sok embernek baj van a szomjúságérzetével.


Azt értem, hogy ha nem szomjas az ember, kimarad az ivás. Hiába vezeted le, kérdező, hogy hány óránként mennyi... Arra figyelni kell. Nem mindenki figyel. Pl. ha én olvasok este a gép előtt, simán kimarad 3-4 óra. Aztán mondjuk lemegyek és kiiszom a csapot, de már említettem, hogy a szomjúságérzetem elég élénk. De akinek nem... Nem feltétlenül érzi az ember az enyhe dehidratáltságot.


Magadat pedig felesleges másokhoz hasonlítani. Különbözünk. Nekem is érdekes, hogy van, aki 8 óra alatt (a legszolidabb időszakos böjt 16 óra böjt, 8 óra evés) képtelen megenni 2000 kcalt :D Kétezret. Adj félórát, kényelmesen megeszem s ételtől függően akár jól sem lakom. De én ilyen, ő olyan. Hatalmas különbségek vannak. Hé, van, aki cukrokkal lakik jól leginkább s nem tud kávé nélkül elaludni... Konkrét fizikai szabályszerűségeket képes az egyéni emberi szervezet áthágni... Az ivásnál pedig még a lelki, mentális dolgok is bejátszanak, gondolom.

2017. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

S amit az első ír, az is számít. Ha nekem a tipikus csapvizet kéne innom, bajban lennék. Gondolom, átállnék lédúszöldséekre, levesre, akár vitamintablettás vízre, teára, de teljesen érthető, ha valaki képtelen meginni a rossz vizet. A klóros pedig majdnem reménytelen. Székesfehérváron még nem is a legrosszabb a víz, de ásványvízből csinálom a kávémat, ha nem akarom kidobni megivás előtt...

Itthon jó a víz, de annyira nem vonz, hogy csak úgy igyam. Kicsit is szomjasan persze igen, ezzel együtt inkább teát iszom, néha pedig 1 liter kávét, persze gyengén, persze így is, úgy is hidratál, illogikus, hogy ne (érzem is, hogy sok kávé mellett durván lecsökken a normál vízigényem).

2017. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én meg azt látom, hogy vannak ilyen mániákus flakonszorongatók, de félóránként pössenteni járnak. Én nem fogok azért 4 litereket inni, hogy a fele egyből menjen a WC-be. Akkor már inkább kiöntöm ott, minek ez a tortúra.
2017. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Minek, talán mert a folyamatos vízfogyasztás elengedhetetlen a szervezet számára :D. Tegnap rengeteget olvastam róla, hogy mennyi jó hatása van, tényleg alapvető dolog, és erről kéne szólnia a diétamagazinoknak, meg az updateknek, nem arról, hogy barna vagy fehér rizs. Szerintem mindenképp, mindenkinek meg kell innia 2,5 liter vizet/nap, aki nagyobb darab, többet mozog, vagy nagyon meleg van stb. az akkor ihat többet, de mondjuk egy 40-50 kilós embernek is egy 2,5 liter szerintem bármikor napi minimum. Az nem kifogás, hogy kávéból, teából meg cukros üdítőkből beviszem, mert a kávé pl épp, hogy visszatartja a vizet. Szerintem a gyümölcs se egyenértékű, és nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egy leves után is képes vagyok meginni még 0,5 litert egy órán belül, mert sós, fűszeres, hús, zöldségek stb. van benne és hiába valamennyi vizet tartalmaz, csak még jobban megszomjazom rá. A 3dl/óra, vagy mit mondtál szerintem fals, én azt hallottam, hogy 20kgnként 1 liter víz, az már reálisabb. Én meg is iszok 4,5-5 litert, és majdnem 90kg vagyok, de elhiszem, hogy egy 45kgs embernek elég 2,5 liter. Biztos, hogy nem jó a szervezetnek, ha kiszárad, a vizeletre is azt mondják, hogy akkor jó, ha közel átlátszó. Nekem szinte mindig olyan, csak ha néha elfelejtek inni, akkor kicsit sárga, de annál érzem is, hogy kellemetlen. Az orvosok is azt ajánlották, ahogy olvastam, meg hallottam életem során hogy 3 litert konkrétan igyon meg vízből stb.-stb. Szóval ez a 3 pohár víz/nap elég karcsú, bárhogy nézem, szerintem próbáljátok ki, hogy minden nap 3 liter, lehetőleg álljatok le a kávéról és figyeljétek meg 1 hónap múlva sokkal jobban fog kinézni a bőrötök és jobban is fogjátok magatokat érezni. Én szinte csak vizet iszom, alkoholt, kávét, cukros üdítőket egyáltalán nem, de teát, tejet, gyümölcsleveket se szoktam.
2017. ápr. 8. 03:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a fogyáshoz, anyagcsere gyorsításához, az emésztési folyamatok ellátáshoz, káros méreganyagok, nátrium eltávolításához is elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű víz. Szerintem az a baj az emberekkel, hogy nem szoknak rá, és nem gondolják, hogy milyen fontos. Az ember asszemvmi 80% víz, alapvető dolog, lehet túl vízfétisesnek tűnök, de nekem maga az élet. 1 hétig kibírja az ember kaja nélkül, de víz nélkül nem. És ha nem iszik eleget az ember akkor jön paradox módon a vízvisszatartás mert a szervezet megszokja, hogy nincs elég mennyiségű utánpótlás, így ami van, abból próbál gazdálkodni. És ettől fognak az emberek "elvizesedni", vagy túl sok vizet visszatartani (nem tom a szakszót :D), amire meg szednek vízhajtót, ami megint nem jó. A számokkal csak azt akartam érzékeltetni, hogy aprajában ha iszik az ember, akkor semmi az a 3 liter/nap, csak rá kell szokni. Óránként iszik csak 2dl-t (persze ha kimarad, akkor utána többet, szóval nem kell szabályszerűen, de kb.), és akár 3,5 liter lehet nap végére. Ez 2,5 óra alatt 0,5 liter, az semmi. De épp ez az, hogy ha a szervezetét elszoktatja az ember, ami nem egészséges, akkor nem fogja érezni, hogy kéne, pedig kéne. Nekem már rászokott, és ilyenkor igénylem is az utánpótlást, szóval a szervezet alkalmazkodik. És már nem is járok el annyiszor pisilni szerintem, mint ha valaki a kevés után elkezdi a rendes mennyiséget inni. Én úgy látom egy nap elmegyek mondjuk 8-9x (nekem ez normális :D), és kész. Szóval nincs ez az iszom egy kortyot és 20 perc múlva pisilek. Egyáltalán nem feltünő, hogy örökké pisilni járnék, simán órákat tudok ülni anélkül.
2017. ápr. 8. 03:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!