Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A repceméz tényleg lúgosít és...

A repceméz tényleg lúgosít és ha igen, mi okból?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 7. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Ja, azért mert valahogy el kell adni.
2017. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
El kellene már felejteni végre ezt a lúgosító marhaságot.
2017. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy lúgosítás. Minden élő szervezet a benne folyó biokémiai anyagcsere folyamatokhoz biztosít egy meglehetősen szűk határok között állandó pH értékű közeget. Ennek drasztikus megváltozása felborítja a biokémiai folyamatokat és az élőlény halálához vezet. Az emberi szervezetben alapvetően a vér biztosítja a megfelelő pH értéket (7,3-7,4 között), ha pl. túlzott szndioxid vesztés során (hiperventilláció) akár csak 0,1 értékkel emelkedik a vér pH értéke, azonnal eszméletvesztés lép fel.
2017. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló pontosan leírta a helyes választ!
2017. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lúgosít, de a legkevésbée savas méz, ezért ajánlják azoknak, akinek gyomorsav túltengésük, refluxuk van.

Én is ezt eszem most akácméz helyett, mert attól égett a gyomrom.

2017. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszi! Ma voltam méhésznél és nézegetem a mézeket, néhány termékéhez fűzött pár szót. A repceméznél mondta, amire fent rákérdeztem.

Amúgy én gesztenyemézet vettem - külső használatra, arcbőrre kenve fogom kipróbálni.

2017. ápr. 7. 15:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt még nem vettem, biztosan finom méz, legközelebb megnézem a mézesnél, én inkább majd megeszem. :-)
2017. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Megkóstoltam én is. Nekem nagyon tetszik az íze, de azért kenni fogom ;-)


Mintha nem lenne annyira édes, mint az eddig általam kóstolt mézek és van egy különleges zamata. Egyszer érdemes kipróbálni.


Így elsőre csak pici üveggel vettem, a teszt végett. :-) Liter ára 3200 vagy 3500.- Ft volt (nem figyeltem annyira), ez egy ritkább fajta méz.


Még a manuka az, amit szívesen kipróbálnék, ha hallottál erről, akkor nem szóltam, de ha még esetleg nem, akkor olvass picit erről, nagyon érdekes - az áráról most itt nem szólok, majd meglátod.

2017. ápr. 7. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne ettem még olyat, kedvencem a selyemfűméz, de most néztem a mézfajtákat és rengeteg van amiket nem ismerek.
2017. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ó, hát én sem ismerem a mézeket igazán, de érdekelnek a gyógyhatásaik.


A selyemfűmézet sem ismerem, de már a neve is jól hangzik! :-)

Szerintem te már jóval többmézet kipróbáltál, mint én.


Virágport szedsz esetleg? Ha vannak ez irányú tapasztalataid (virágpor-fogyasztás), szívesen olvasnám. :-)

2017. ápr. 7. 16:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!