Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges az alpro/J...

Mennyire egészséges az alpro/Joya szójajoghurt/szójatej, mandulatej, stb. fogyasztása?

Figyelt kérdés
Olvastam sokat a szójáról,többek közt nem túl jókat. A rendszeres fogyasztás tényleg rákot okoz? Mit takar a rendszeres? Szerintetek ehetek,ihatok szójatermékeket 3-4 naponta? Vagy ezt hogyan? Ti is fogyasztotok szójatermékeket? Mi a tapasztalatotok?

2017. ápr. 9. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szója alapjában állati takarmány volt.

Van aki szóját nem bírja. Elvileg én sem.

A mandulatej tele van cukorral!

Itthon csináltam mandulatejet és teljesen más volt mint a bolti. Kábé mint a bolti 100%os almalé meg az otthon készitett.


Amit inkább én szoktam az a tönkölyital.

2017. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,minenképp kipróbálom!☺
2017. ápr. 9. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha ízlik, igyad nyugodtan.. vagy van olyan ismerősöd aki szójátol lett rákos? Naugye 😉
2017. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

"Szója alapjában állati takarmány volt."


Ezt a baromságot honnan szedted? :D A szója alapvetően kelet-ázsiai alapvető élelmiszer, egy erjesztett babféle. A tévhitekkel ellentétben semmi rémisztő nincs benne, olyan mintha más hüvelyesekből készült ételeket ennél/innál. Tehát a babhoz, lencséhez hasonlóan nagyon egészséges. Vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, fehérjedús.

A pozitív tulajdonságai és az igénytelen növése miatt (könnyen termeszthető bármilyen klímán) kezdték el alkalmazni a mezőgazdaságban is,mert sokkal táplálóbb mint sok normál takarmány. Hogy ezzel hol a probléma, nem értem. Ennyi erővel kukoricát, zabot, egyéb gabonákat se fogyassz, mert az is ugyanúgy állati takarmány is.


"Van aki szóját nem bírja. Elvileg én sem."

Van aki meg a méhcsípésre allergiás, más a tejcukorra/tejfehérjére, megint más a mogyoróra, dióra... és? Különbözünk.


"A mandulatej tele van cukorral!"

Höhh? A mandula egy olajos mag, ami természetes állapotában tartalmaz cukrot (3,9/100g), édes mag. Nem értem a problémát. A mandulatejeket nem cukrozzák, hanem maga a mandula édes. Tán sózni kéne, vagy kivonni belőle a cukrot?

Van külön extra cukrozott mandulatej is, de a natúrban nincs hozzáadott cukor. Kb. 1g/100ml a cukortartalma, ami normál.

Viszonítási alapnak remélem tudod, hogy 100ml tejben 5g cukor van, tehát a mandulatej ötszöröse.


Szerintem alapvetően a szójajoghurt, szójatej, mandulajoghurt stb. egészséges, ha -mint minden más ételnél- megnézed az összetevőket és azt választod, amelyben nincs hozzáadott cukor, tartósító és egyebek.


Én naponta iszok szója/mandula/zab/kókusz/mogyorótejet, és naponta elfogyasztok egy növényi joghurtot is.


A tejtermékek bizonyítottan megnövelik a rák esélyét, ellenben a növényi táplálékokról pont az bizonyított, hogy csökkentik.

2017. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Kiegészítésképpen írom, hogy itthon a szója állati takarmány volt, amíg a nyugatosiasodás, nyitás be nem hozta ezeket az új termékeket. A Génmanipulálás miatt a szója kiemelt, más termékeknél ennyire nem lovagolták meg, hogy rá legyen írva h GMO.


Amúgy kukorica terén is van takarmány kukorica, meg csemege kukorica külön.


Nem ellenzem ezeket, csak a kérdező érdeklődésére írtam mint téma.

2017. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Jav. Rá legyen írva h GMO-mentes.
2017. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Nagybátyjám az elmúlt 20 évben rengeteg zöldség/gyümölcsöt evett, sovány húsokat, alacsony zsírt, jó szénhidrátokat, nem ivott, nem dohányzott, rendszeresen sportolt, maratonokat futott, 45 évesen tavaly halt meg májrákban...


Apám az elmúlt 30 évben nem ivott vizet, fröccsből napi 4 liter is lemegy, 2 doboz cigi, túlsúlyos, mozogni alig bír, 75 éves egészséges...


Szóval ne parázz attól a vacak szójától, ha izlik, igyad... meghalni meg ígyis úgyis meghalunk.

2017. ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha szereted egyed nyugodtan :) A növenyi feherje nem okoz rakot, de azert nem art eltulozni azt sem. Genmodositott szojat pedig nem is arulhatnak az EU-ban. Szoval nyugi.
2017. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem a rák, hanem a pajzsmirigyed miatt aggódnék.
2017. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó ugye nem azt akarod kondani hogy a fitoösztrogén miatt? Mert az nem valódi hormon így nem is reagál rá a szervezet. Ellenben az állati termékek hormonjaira igen. Tehát hormonproblémákkal elsősorban a vegán étrend ajánlott.

A szója nagyon egészséges, fehérjedús.

2017. ápr. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!