Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van tényleges bizonyíték...

Van tényleges bizonyíték arra, hogy egy vegán étrend egészségesebb, mint egy tudatosan összeállított mindenevő étrend?

Figyelt kérdés
És nem az ilyen Kína tanulmány féle hamis propagandára gondolok, hanem elfogulatlan, hiteles, tudományos igényű vizsgálatra, összehasonlításra, vagy ilyesmire.

2017. ápr. 19. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok jártas a témában, de gondold el amolyan józan paraszti ésszel. Ha valaki egész életében nem eszik húst, akkor egy csomó létfontosságú vitaminhoz nem tud hozzájutni a szervezet és az ember genetikailag alapból is "mindenevőnek" van bekódolva, tehát a hús a szervezet számára nélkülözhetetlen. Na de persze így is lehet élni. Személy szerint, ha én nem ennék meg minden nap valamilyen húst, akkor egy az, hogy nem tudnék jóllakni kettő meg hogy más kajával a húshiányt nem lehet korrigálni... De most komolyan... annyi jó kajáról lemondani, csak mert van benne hús?! Ááh...
2017. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Első :D vitaminhoz a húsból, haha. Pont az nincs benne.
2017. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ADA konkrétan már alátámasztotta hogy sokkal egészségesebb is lehet.
2017. ápr. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Statisztikailag 8 évvel tovább élünk, mint a mindenevők.

Megjegyzem a statisztikák néha tévednek ez eredhet abból is, hogy eleve egy vega jobban odafigyel magára, mint az, aki csak úgy eszi ami épp elékerül, de akár véletlen is lehet.

2017. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

#1 amíg nem érted a logikáját, ne nagyon mondja ilyeneket vegánok előtt, mert nagyon hülyének állítod be magad.


Kérdező

Szia, én nem tudok ilyen tanulmányról, de egy kis gondolkodással tudok mondani egyet s mást. A növényi eredetű étrendben nincsenek transzzsírok, amiből 0 bevitel lenne ideális. És az egyetlen egy olyan vitamin, amit NEM lehet természetes módon bevinni, mert csak álllati eredetű dolgokban van meg az a B12. De ez javarészt az állatokba ís úgy nyomják bele injekcióval, szóval akkor már valójából mindegy, hogy abból szerzed, vagy a patikában kéred.

Tehát: a vegán életmód lehet egészségesebb is, lehet egyforma, és lehet egészségtelen is a hús és egyéb állati eredetű élelmiszer alapú étrendel szemben. Attól függ, hogy mennyire figyelsz oda és melyik utat választod.

2017. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó. Márpedig több ilyen tanulmány is van, pl Kína- tanulmány. :)
2017. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Külön kiemeltem, hogy ilyen manipulált propagandát, mint a Kína tanulmány, nem kérek!


A többieknek köszönöm a választ :)

2017. ápr. 29. 21:43
 8/10 anonim válasza:
Igazából tökmindegy a vegánok 90%-a azért vegán, mert valamilyen vallási meggyőződésből nem ehet húst, meg ilyeneket. A fehérjéket lehet pótólni a szójából, rizsből, meg a borsóból, vagy a tejből (mivel van lakto-vegetáriánizmus is, ami olyan hogy csak húst nem ehet, de tejet, meg tejkészítményeket igen, és így már a tejsavó fehérjeport is adagolhatja magának az illető. Akár fehérjepótlásként. Vagy 90% szójafehérjét)
2017. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-asnak:

Kétlem, hogy főleg vallási meggyőződésből, annál inkább erkölcsi okokból. A kettő nem ugyanaz. Biztos létezik olyan, aki valamiféle vallási okból ítéli el, de csak a saját, eddigi tapasztalataimból adódóan úgy vettem észre, hogy szó sincs vallásról a vegánok körében. Hacsak nem az, hogy az ártatlanokat ne bántsd, ne öld meg. Ennél a pontnál viszont találkozik az erkölcs és a vallás.


Kérdezőnek:

Engem érdekelne az alátámasztásod (nem csak véleménnyel), hogy ez egy propaganda. Én is olvastam a tanulmányt. Nekem objektívnak tűnt. De nyitott vagyok a véleményedre (csak kérlek, hogy igényesen fogalmazd meg, hogy komolyan vehessem, köszönöm!).

2017. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tanulmány és a propaganda szavak kizárják egymást.

Kivéve, ha van erre valami kimutatásod, bár erősen kétlem, hogy lenne :D

2017. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!