Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Műtét előtt tényleg semmit?

Műtét előtt tényleg semmit?

Figyelt kérdés

Több óra hosszán keresztül ha semmit nem eszek, pont attol vagyok képes hányni, és nem attól, hogy van valami a gyomromban.

Mivel gilbert-szindromám van, 2-3 óránként eszek, mint egy csecsemő (kivéve persze éjszaka) szóval a kérdésem az lenne, hogy titokban még rágózni sem szabad?Esetleg egy cukorkát elszopogatni, hogy az valamit enyhítsen az éhségérzetemen??



2017. ápr. 22. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg semmit, cukorkát sem!


De miért nem kérdezed meg az orvost!

2017. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "tényleg semmi" a normál esetekre vonatkozik, de ettől el szoktak térni ha a beteg állapota megköveteli. Pl egy cukorbetegnek vagy egy szívbetegnek sem mindegy, hogy mikor és hogyan eszik, hogy veszi be a gyógyszereit.

Konzultál az altatóorvossal, hogy mik a lehetőségek.

2017. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.Azert is kerdeztem, mert reggel kell bemenni, es valamikor delutan 3-4 ora fele fog a mutet megtortenni..es mar elotte valo nap ejfelig lehet csak enni, es valljuk be, meg egeszseges embernek is roppant sok ido ez!
2017. ápr. 22. 11:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg semmit.

Persze vannak speciális esetek amit az altatóorvossal kell megbeszélned, nem véletlen kell műtét előtt konzultálni vele, ő mindent elmagyaráz, aszerint fognak mindet csinálni.

Ha gyomor vagy más emésztőszervi műtét van akkor semmilyen körülmények között nincs evés, sőt ivás sem amennyire tudom. Ha esetleg bokádat kell műteni vagy csuklódat akkor könnyebbe engedik, de az altatás az rosszul léttel akár hányással járhat ezért nem engedik hogy előtte egyenek.

2017. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nogyogyaszati mutetem lesz.2x volt mutetem:az elso a 90-es evek elejen, a masodik 2008-ban, akkor sem hanytam, se rosszul nem voltam ebredes utan.Rovid ideig kaba voltam, de ennyi.
2017. ápr. 22. 12:27
 6/6 Ahkramid válasza:

Inni sem nagyon szabadna, a gyomornak lehetőleg üresnek kellene maradnia. Megvan ennek az általános időkorlátozója. Leginkább az altatásban végzett operációkra vonatkozik. Kibírod, és inkább előtte hányjál (ha tényleg hánynod kell) mint a műtét közben vagy közvetlen után kómásan. Az INTRATRACHEALIS (feltételezem) altatásnál a védekező reflexek leállnak, így a hányás fulladást okozhat (persze nem fogják hagyni). Számolj be mindenről az orvosodnak, ne sumákolj, és ha valamitől félsz vagy kérdésed van azt nyugodtan jelezheted felé. Nem lesz semmi baj! És igen, titokban semmit nem szabad csinálni! Cukorka, rágótabletta és egyéb újabb kitalációk sem ajánlottak.


"Tévhit:

Koplalásra vagyunk ítélve közvetlen a beavatkozás előtt, hasznos társ egy rágógumi.

Valóság: Szinte minden műtét előtt fontos, hogy a gyomor üres legyen, elkerülvén az altatás

közbeni hányást.

Sok beteg azt gondolja, ha rágógumit rágnak akkor baj nem történhet, hiszen nem esznek, de

mégis segítenek átmenetileg az éhezésen.

Az aneszteziológusok szerint azonban ez sem javasolt: Hiszen a rágózás ” becsapja” a

gyomrot, azt hiszi, hogy táplálékot kell fogadnia, és extra savat kezd termelni. Altatáskor ezek

a savak ott vannak, minden szelep felszabadul a tápcsatornában amely jelentősen

megnövelheti az aspiráció kockázatát is."

[link]

2017. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!