Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a velemenyetek az ilyen...

Mi a velemenyetek az ilyen eletmodrol?

Figyelt kérdés
Egy ideje mar nem eszem hust, kiveve a halat. Nem szeretem a hus izet, allagat. Instagrammon lattam meg eloszor hogy vannak olyan vegak akik csak gyumolcsot esznek. Kicsit osszezavarodtam. Oke, nem latunk bele mibol mennyit esznek, de az egyik azt irta hogy napi 2000-3000 kaloriat eszik meg beloluk es amugy egy vekony lanyrol van szo. En most azt nem ertem hogy elvileg a gyumolcs hizlal, a benne talalhato gyumolcscukor miatt akkor miert vekony mindenki aki csak gyumolcsot eszik? Lehet hogy sportolnak is mellette de nem hiszem hogy napi 1000-1500 kaloriat dolgoznak le.

2017. ápr. 22. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Miért hízlalna a gyümölcscukor?

Egyébként a kalóriaigényünk eltérő, ha valaki sportol könnyedén lehet több is mint 3000. Napi 1-1500 kalóriát nem nehéz ledolgozni aktív sporttal.


Egyébként melyik életmódról gondolok mit? Az, hogy nem eszel húst nem igaz, hiszen eszel halat és a hal is hús. Szép dolog, hogy változtatni akarsz, de ennek így egyelőre nem sok értelme van. A szervezet igazán csak akkor tisztul meg, ha minden állati eredetű dolgot elhagysz.


A csak gyümölcsfogyasztás meg nekem kicsit túl extrém.

2017. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazabol belebonyolodtam. A kerdes az lett gol a konkretan hogy mi a velemenyetek a nyers vegan eletmodrol? Rosszul fogalmaztam igen, a hal is hus. :)
2017. ápr. 22. 16:48
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

A nyers vegán életmódról nagyon jó véleménnyel vagyok, minden szükséges vitamint, ásványi anyagot, fehérjét, nyomelemet be lehet vinni ha bio forrásból táplálkozol és a leghatékonyabb az emésztés és a felszívódás szempontjából. Minden tiszteletem azé, aki csinálja, én nem bírnám. Hiányozna a forró étel, hiába nem valami jó szokás.


A szimplán gyümölcsevés ezzel szemben szerintem túl extrém és nem egészséges.

2017. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Véleményem szerint a radikális vegán életmód totálisan egészségtelen. Húsevők vagyunk, nem növényevő koalamacik.


Ha azt mondod, hogy nagyon kevést húst, nagyon nagyon sok zöldséggel, és minimális szénhidráttal akarsz enni, arra azt mondom, hogy tökéletes ha ez az életvitel neked megfelel.


Véleményem szerint semmiből nem jó a szélsőség, mindig az egyensúlyra kell törekedni. Aki csak ezt, vagy csak azt eszi az egészségtelen. A gyümölcscukor pedig persze hogy hízlal, mert cukor, benne is van a nevében.


Ha minden nap megfelelő mennyiségű rostos, zöldséget, fehérjét, jó minőségű zsír (akár mogyoróból magokból) beviszel, semmi bajod nem lesz, de én nem kerülném el a húsokat teljesen :/

2017. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, azzal az állítással ástad el magad, hogy húsevők vagyunk...mindenevők vagyunk tudtommal, és a vegán egy mindenevő étrend (gyümölcsök, zöldségek, gabonák, olajos magvak, hüvelyesek, algák stb. tehát nem egyoldalú hanem több tápanyagcsoportot fogyaszt.)
2017. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

"Utolsó, azzal az állítással ástad el magad, hogy húsevők vagyunk...mindenevők vagyunk tudtommal, és a vegán egy mindenevő étrend (gyümölcsök, zöldségek, gabonák, olajos magvak, hüvelyesek, algák stb. tehát nem egyoldalú hanem több tápanyagcsoportot fogyaszt.)"


Kerülném az ilyen erős személyeskedésre utaló megjegyzéseket, hogy "elástad magad".


Ha más érdemi dolgot nem tudsz hozzátenni, csak kötözködni tudsz, akkor kár megszólalni. Köszi :)

2017. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó pedig tényleg butaságokat írtál. Inkább gondolkodj el rajta. Az ember nem húsevő, hanem mindenevő, aminek nem mond ellent se a vegán, se a vegetáriánus étrend.
2017. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
hany eves vagy?
2017. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag gyümölcsöt fogyasztani (a zöldségeket is kihagyva az étkezésből) nagyon veszélyes.

Lehet, hogy még pár évig bír a szervezetük egy hülye hóbortot, de 10-20 év múlva az ő ajtajukon is kopogtatni fog a cukorbetegség.

És igen: répacukor, glükóz, fruktóz, laktóz - mindegyik cukor és egyiket sem szabad felelőtlenül zabálni, akármennyire el akarja hitetni a média, hogy az egyik "egészségesebb" a másiknál.

Nos, aki kizárólag cukrot zabál - akármennyi vitamint visz be a gyümölcsökkel, a szervezete egyszer fel fogja adni a szolgálatot.

Igen, mostanában én is egyre többet látom a vegán instás lányoknál, hogy "Egy kis cukorsokk belefér! A szénhidrátba még senki nem halt bele" - ők MÉG nem tudják, milyen, ha az ember igazából hiperglikémiás.

Én az vagyok, ezzel párhuzamosan 4 éves korom óta vegetáriánus.

Max. napi 1500 kalóriát eszem és csupa alacsony, ritkán közepes glikémiás indexű ételt.

Semmit nem cukrozok meg ( még "cukorpótlót" sem használok).

Tudom, rengetegen vannak, akik egy szekérderéknyi édességet megegetnek, mégsem híznak el, valakinek pedig fokozottan kell ügyelni az étkezésére.

De cukorbeteg sajnos bárkiből lehet.

2017. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

70% nyers 30% nem nyers vegan vagyok.

A nyers veganságról az a rövid véleményem, hogy hosszútávon magyarországon a mi éghajlatunkon a 100% nyersveganság kivitelezhetetlen.

Tényleg mikor télen "friss" gyümölcsöt csak érettlen banánt, meg éretlen mangot-papaját találsz a boltokban/piacon, vagy ott a foltos fonnyadt alma/körte... az elég lehangoló tud lenni... magyarországon, ha valaki azt állítja, hogy 100% nyersvegan, azt az állítást k9moly fentartásokkal kezeld...

Vagy hazudik, vagy csak 1-2hónapja csinálja divatból...

2017. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!