Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességfüggő vagyok! Mit...

Édességfüggő vagyok! Mit tegyek? 15/Lány

Figyelt kérdés
Szóval alapból kövér vagyok, 172cm és 84 kiló voltam januárban, de szerintem azóta elértem a 90et. Egyáltalán nem sportolok. Szerintem édességfüggő vagyok. Egy napot sem bírok ki úgy, hogy nem eszem meg minimum egy fél tábla csokit, és mellé még valami mást. Rámtör ez a vágy hogy édességet kell ennem, aztán addig kínlódok amíg nem jutok hozzá. Szerintetek mit tegyek?
2017. ápr. 28. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van. Viszont a sport fontos lenne, mivel azzal lemozognád a ,,felesleges kalóriákat".
2017. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb lesz valami egészségügyi bajod a túlsúlytól mert meglátásom szerint 100kg-ig meg sem állsz.20kg-ot le kellene dobnod,de csak ha te is akarod.

Arra kellene rájönnöd,hogy mitől vagy depis.

Család?Iskola,munkahely rendben van nagyjából?

2017. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs nagyon lehetoseg, itthon meg nem szeretnek, voszomt probalok valamit kitalalni

Iskola :/

2017. ápr. 28. 14:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Mire érted,hogy nincs nagyon lehetőség?
2017. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Iskolában ha jól tudom minden nap van tesi. Nem muszáj lemondani az édességről, csak pl tejcsoki helyett egyél étcsokit. Akkor cukorkából a Rikola cukormentes, de mégis tök finomak. Én is most rengeteg édességet eszek, mert stresszelek az érettségi miatt, de ha lenne itthon rengeteg eper, meg még olyan gyümölcsök amiket imádok akkor gondolkodás nélkül azokhoz nyúlnék először :) szerintem te is mond meg otthon hogy szeretnéd ha mindig lenne otthon gyümölcs, és akkor akár csinálhatsz gyümölcssalátát mézzel, vagy édesség helyett joghurtot eszel. Ezeket tudom ajánlani hirtelen, gondolom az étrendedet úgyse változtatod meg teljesen. De emelett nagyon fontos lenne a sport is, azt nem helyettesíti semmi.
2017. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!


Én átérzem a helyzetet. Csokofüggő vagyok, pl egy fél táblát képes vagyok megenni egy nap. Így ünnep után meg főképp nagy a kísértés. :)

Azt tudom ajánlani, hogy reggelire egyél mézes kenyeret, vagy igyál kakaót ami nem annyira tömény, így az édes íz már meglesz. Nem kell sokat, fuss egy kicsit, vagy csak sétálj naponta. Taposógép vagy tánc is szóba jöhet (nem kell tánciskolába menni, otthon is mozoghatsz).

Esetleg cukormentes rágó meg ilyesmi, sok gyümölcs és zöldség. :)


Én nem vagyok túlsúlyos, de az édesség-leszokásban tudok segíteni. ^^

Remélem hasznosak a tanácsaim.


13/l

2017. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. ápr. 28. 16:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Napi intenzív 20 km kerékpár és 2x ennyi csokit is ehetsz.
2017. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg visszafogni magad az édességevésben, mert cukorbeteg leszel, aztán akkor páróránként adhatod magadnak az inzulin inekciót.
2017. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak lehetőségek.

Ha csak a súlyod miatt aggódsz, mozogj többet, illetve egyél olyan édességet, amivel kevesebb kaéóriát viszel be (lehet az rém tömény is, a fő, hogy ne kelljen belőle sok. nekem étcsokiból 1-2 kocka is elég volt, amikor még ettem nem saját s nem teljesen igazi csokit).

A sok cukor az egészséged miatt sem jó, de miért ne ehetnél cukormentes édességeket is akár? Én folyton azt csinálom, fogyáskor is. Ez speciális, mert nekem extrém szénhidrátszegényen kell fogynom s élnem (de ez nem baj), de ez nem akadályoz meg a hatalmas adag tortákban, sőt, ez pont illik a diétámba. De van szinte semmi kalóriás finom pudingom is. Vannak fehérjeporos sütik is s annyi minden más. Nem muszáj csokit enni, aminek a fele cukor.


De egyes étrendeken csökken is az édességvágy, illetve állítólag le is lehet szokni az édességről. Szerintem én sose fogok, de másnak attól még sikerülhet. Sokat tud változni az ízlés s az is jó, ha nem kaparod a falat a csokiért, mindössze szereted az édességet s néha beiktatsz egy jófélét, mert megérdemled :)

Szenvedtetni nem érdemes magad, ha nagyon kell, akkor legyen kéznél valami jó opció vagy recept (mert pl. én jóformán sosem veszek édességet, csinálok magamnak az étrendemnek megfelelőt).

2017. ápr. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!