Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez anorexia vagy valami más?

Ez anorexia vagy valami más?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem vonja meg magától az ételt, tehát eszik rendesen, de közben mentális eredetű problémák főként szorongás és egyebek miatt folyamatosan fogy és nincs reális testképe az anorexia? Magas, nagyon vékony, a BMI (testtömegindex) is nagyon alacsony, épp hogy 16 egész valamennyi. Mások alkatát fel tudja mérni a sajátját képtelen, általában teltnek érzi magát, rosszul esik neki, ha valaki súlyosabb nála.
2017. ápr. 28. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:
A végén elírtam: rosszul esik neki, ha valaki karcsúbb illetve vékonyabb nála*
2017. ápr. 28. 20:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem hasonló tünetekkel kezelnek, nem feltétlenül felelek meg minden kritérumnak, de pl. 2 hónapja még kb. 1200 kalóriát ettem, most 800 körül.

Érdemes időben segítséget kérni.

2017. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És neked mit írtak a papírodra, mi a probléma? Kicsit furcsának találom én is, hogy rosszul érzi magát, ha valaki vékonyabb, tornázik, és hogy ennyire vékony. Remélem tényleg nem anorexia.
2017. ápr. 28. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőre nem meghatározott evészavar, másodikra evészavar, legutóbb pedig enyhe anorexia. De sajnos nem Mo. vagyok, így nehéz lefordítani a pontos magyar névre.
2017. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!