Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran érdemes fogyasz...

Milyen gyakran érdemes fogyasztani gyümölcsöt és mennyit?

Figyelt kérdés

nagyon keveset eszek mostanában, kéne valami rendszer hogy kb mikor egyek. Hogy minden nap egy keveset vagy tartsak úgymond gyümölcsnapokat?

24 F


2017. ápr. 29. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden nap egyél valamennyit,amennyi jól esik.

Gyümölcsnapokon remélem nem azt értetted,hogy egész nap csak azt ennél.:)

2017. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a dologgal, hogy a sok gyümölcs sem jó ha nem biot veszel....


Tudtad, hogy a bolti almát 23szor permetezik mire leszedik?


persze etetik a népet, hogy nem marad benne káros anyag, de én ebben nem hiszek :)


Én inkább veszek/eszek bio-t drágábban de kevesebbet.

2017. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de pont itt írták hogy még az is egészségesbb mint a bolti tejtermékek meg egyéb ételek, persze a legegéségesebb a bio lenne
2017. ápr. 29. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Tízóraira és uzsonnára egyél minden nap gyümölcsöt.
2017. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De miért eszel kevesebbet? Fogyókúra?


Alapvetően normális mennyiséget kellene enni. Napi 2-3x szerintem simán belefér a gyümölcs. Én pl narancsot minden nap eszem, kivit is majdnem minden nap. Almát és banánt úgy hetente, körtét, ha van (1-1x). Mandarinszezonban mandarint kb minden nap, van hogy 4-5-6 darabot is, függő fagyok. :D illetve a többi szezonális gyümit is szezonban. Eperből, málnából, szederből és áfonyából, illetve ribizliből akármennyit meg tudok enni.


Szerintem nyugodtan ehetsz sok gyümölcsöt, egészségesek (mi is piacon vásárolunk). Akkor figyelj oda), ha hízékony vagy, akkor késő délután és este nem ajánlatos a cukortartalma miatt, de egyebkent a vitaminok és a rostok szempontjából szerintem mindennapi étkezés részének kellene lennie.

2017. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na igen ez a baj, hogy korán nem vagyok éhes, akármikor kelek a reggeli az kevés, igaz este sem tudok sokat enni, egyszerre mindig keveset eszek, és a napi rutinomat meg nehéz megszakítani hogy legyen 5-6 étkezés...
2017. ápr. 29. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor csináld azt, hogy ebéd előtt fél-1 órával megeszel egy almát vagy más gyümölcsöt, vagy iszol egy valódi citromból készült limonádét (nem muszáj cukorral). Esetleg tízóraira vagy uzsonnára egy kis turmixot bogyósokból.

Inkább minden nap egy keveset, mint egész nap csak gyümölcsöt.

Bár ha minden nap eszel zöldségeket, akkor nem gond, ha nem vagy ritkán eszel gyümölcsöt.

2017. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!