Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki próbálta már az útifűma...

Valaki próbálta már az útifűmaghéjat?

Figyelt kérdés
Rendeltem kapszulás verziót, 4 napja szedem minden reggel és délután beveszek belőle 3 szemet, iszok rá jó sokat mégsem érzem a hatását, sőt azóta reggelente akkorát produkálok csak mint egy kismacska. Kicsit puffadok is tőle, mi lehet a baj?

2017. ápr. 30. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen hatásra gondolsz? Könnyiti a szekletet.ennyi igazaból.
2017. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát mert azt írták róla, hogy mint "bélpucoló" működik....na hát én ilyen hatást nem veszek észre...sőt...
2017. ápr. 30. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sajnos hasonló tapasztalatom volt, szerintem olyannak, akinek krónikus székrekedése van, ez nem annyira jó, mert a belek már amúgy is fel vannak telve valamilyen szinten. Erre még megy az útifűmag, folyadéktól megdagad, de nem tud kijönni, mert már képződött egy "dugó" a nagyon száraz béltartalomtól. Ezért puffadsz fel, hiszen az a sok rost nem tud kiürülni, amit kapszula formában most beviszel.

2017. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok vizet kell inni hozzá, másképpen pont ellenkező hatást válthat ki.

Szerintem jobb, ha kitapasztalod, mitől is van székrekedésed. Túl kevés víz? Gabonák? Tejtermékek?

Az is jó lehet, ha több gyümölcsöt, zöldséget, olajos magot és természetes zsiradékot eszel. Bár vannak, akiknek pont egy kevesebb rostot tartalmazó étrend segít.

2017. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sok folyadékot iszom, megvan a nap 2-3 liter simán! Igazából nem volt semmi gondom amíg nem kezdtem el inni ezt a "csoda" perui kovaföldet....pedig arról is írják, hogy rendberakja a bélműködést hát nekem szorulásom lett tőle köszi. Azért rendeltem az útifűmaghéjat, hogy ez majd segít és megindítja de halál van ettől is....én hülye pedig semmi bajom nem volt ezek előtt :( :( :(
2017. máj. 1. 08:54
 6/7 VZ2 ***** válasza:
A kovaföld egy kamu. Hittem benne, a legjobb minőségűt megvettem, aztán inkább kidobtam egy kanálnyi fogyasztás után. A kovaföldszedést érdemes befejezni. Útifű maghéjból pedig a Naturmind a legjobb. Ez a kapszulás marhaság állítom, hogy a gyógyszergyárak kitalációja. Azt azért ugye vágod, hogy 1 evőkanálnyi maghéj a napi bevivendő mennyiség? 8-10 kaszulával naponta mennyi sz@rt eszel még meg pluszban ?
2019. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VZ2 ***** válasza:
Szóval az a baj, hogy a tiszta utifű maghéj helyett még "némi" "ártalmatlan" kapszula anyagot is beviszel.
2019. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!