Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha növelem a kalóriabevitelem,...

Ha növelem a kalóriabevitelem, akkor hízni fogok?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rosszul kezdtem bele a diétámba ,de ezen szeretnék változtatni.Mivel már az elhízott kategóriában ,ezért eléggé kétségbe estem.Elég keveset eszek(600kcal persze ez valamikor van 700 is)a diétám kezdete óta,de nem érzem magam rosszul,nem vagyok fáradékony.Sőt a suliban az eredményeim is javultak kb. 2x olyan jók lettek.Mellette persze próbálok mozogni,ha van időm.Viszont félek,hogy ez hosszútávon nem jó,és inkább most szeretnék ezen változtatni.A kalóriabevitelemet olyan 1200 körülre szeretném beállítani. Ha ennyivel többet eszek ,akkor visszahízok,vagy csak lelassul a fogyásom?Tekintve ,hogy alapjáraton még mindig kevesebb kalóriát viszek be.A sportot sem szeretném abbahagyni.Tudom,hogy rosszul,nagyon rosszul kezdtem bele,nem kell kioktatni,hogy mennyi veszélye van ennek.Énis tisztában vagyok vele,éppen ezért akarok ezen változtatni(jajj ezt már mennyiszer leírtam).Amugy meglepődön rajta,hogy mennyivel kevesebb étellel sem vagyok éhes,mint a diéta elött.Kb 1 és fél hónapja kezdtem bele.Sajnos mérlegre még nem volt időm állni,de a ruháimon érezhető,hogy valamit fogytam.Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2017. máj. 1. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1200 kcallal hízni? Szinte kizárt. Még ha sikerülne is ennyire lelassítani az anyagcserédet (fogalmam sincs, mik a határok ebben), visszagyorsulna egy idő után, nem hízhatnál sokáig, legalábbis normális esetben. Van az a koplalás, amivel maradandó károsodásokat lehet szerezni s akkor bizonyára tovább tart az ilyesmi.


Akár hízol, akár nem, NE folytasd a koplalást, ne tedd tönkre magad. Jobbat érdemelsz.


Sporttal egyébként nagyon kevés az 1200 kcal, kezdetnek megteszi, de lassú emelés nem ártana...

2017. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,csak tudod szerintem a testsúlyom veszélyesebb mint ha kevesebbet eszem,tartalék bőven van,úgy érzem kicsattanok az energiától.Megpróbálom növelni a kalóriabevitelemet csak már ellégé hozzászoktam ehhez.
2017. máj. 2. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!