Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon válogatós a lányom!...

Nagyon válogatós a lányom! Hogyan vegyem rá az új ételek megkóstolására?

Figyelt kérdés

Lányom 14 éves és rettenetesen válogatós.Főzeléket nem eszik(egyiket sem eszi meg).2 féle levest szeret(húsleves,tojásleves).DE a húslevesben nem szereti a zöldségeket,szóval simán tésztával eszi,esetleg egy pici hússal,ha sikerül rávenni.

Zöldséget/gyümölcsöt kizárólag magában eszi meg.

Bolognai-ból kiszedi a hagymadarabokat,pörköltből szintén.

Gombát nem eszik,spenótot nem eszik,céklát nem eszik,kovászos uborkát nem eszi (csak a sima kígyóuborkát).

Sütiből is kiszedi a gyümölcsdarabokat(megy darabokat)

Csak barackbefőttet szereti(körte/alma befőtt szóba sem jöhet).

Étcsokit sem szereti.

És még sorolhatnám,hogy mik vannak a tiltólistán nála.


Már többször próbáltuk kínálgatni meg elé tolni,de nem hajlandó megenni.Ha meg próbáljuk megmutatni neki,hogy milyen finom (ezt általában a hümmögéssel próbáljuk megmutatni),na akkor elundorodik és elmegy.


Már odáig eljutottunk,hogy főztem és megmondtuk,hogy ez van és kész.Egész nap nem evett semmit...

Sütivel is próbáltuk motiválni (Csak az kap sütit,aki megeszi a másodikat !),na akkor megmondja,hogy köszi de nem kérek.

Akármilyen guszta is az étel,nem hajlandó megkóstolni.

Édesanyám egyszer odanyomott egy adag főzeléket a tányérjára,hogy:

-Piszkold már be egy kicsit a tányért !

Olyan hisztit levágott,hogy valami hihetetlen.Mérges lett és onnantól kezdve nem evett semmit.Fogta magát és elment az asztaltól.Édesanyám elég erőszakos az étel terén.Mindig belénk tömi és nem fogadja el a nemleges választ,mert besértődik.


Ja igen !Hamburgert sem eszik.Szendvicset sem,ha van benne saláta,uborka,paradicsom vagy paprika,vagy akármi a vajon meg a húson kívül.

Ketchup,mustár,majonéz,torma meg egyebeket sem eszi meg.


Volt,hogy paradicsomlevest kóstolt és elkezdett öklendezni.Látszólag nem tudta lenyelni.

Akármit kóstol,szinte öklendezik.

Nem tudom,hogy mit tegyek.Olyan jó lenne,ha többféle dolgot tudnék neki csinálni é ha még ízlene is neki,hát az lenne a főnyeremény.


Hogyan tudnám megszerettetni vele az ételeket ?Egyáltalán rávenni hogyan tudnám ?Teljesen kifogytam az ötletekből.Már formákra vágtam neki és aranyos dolgokat csináltam a tányérra,de nem kell neki.

Kiskorában nem volt ilyen.Mikor kicsi volt,akkor mindent megevett,még az újságpapírt is kóstolgatta.

Most meg már nagyobb és rettentően válogatós.


A segítséget nagyon köszönöm !



2017. máj. 12. 16:37
 1/7 anonim válasza:
Huuha én 17 éves vagyok most régen én nem ettem meg a halászlevet de miota a baratommal vagyok megeszem:)
2017. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előre elnézést kérek, de ti sem vagytok teljesen normálisak, ha 14 éves gyereknek hümmögtök, hogy milyen finom az étel. Én is elundorodnék és elmennék, ha debilként kezelnének a szüleim!!


Amúgy teljesen érthető, hogy aggódtok, de amíg csak szimplán válogatós, nem anorexiás, nem bulimiás, nem tápanyaghiányos, addig azért nincs akkora gond. Mire felnő, nagy valószínűséggel kinövi, ahogy a legtöbb gyerek.

2017. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez számomra is elég vicces hogy 14 évesnek hümmögéssel próbáljátok meg meghozni az étvágyát.


Azt mondod, ha nem kap sütit akkor inkább nem eszik-akkor majd megéhezik másnapra!


Mióta van ez? Nem anorexiás?

2017. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán ha nem erőltetnétek, akkor több dolgot megenne, Hagyd őt, egyen amit akar.

Esetleg zöldségekből csinálhatsz krémleveseket, hátha azt megeszi. Pörköltben nálunk nincs hagyma, az teljesen szétfő és sűrű szaftja van, abból nem lehet kipiszkálni hagymát. :-)))

Amúgy ha főzeléket nem eszik, de nyersen megeszi a gyümölcsöt és a zöldséget, akkor semmi gond, még több vitamin is marad benne nyersen.

2017. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ő a lányod véletlenül?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__859324..

Elég sok a hasonlóság...

2017. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem és ő az !

Rádobott +1 évet(de hogy minek?).Elbeszélgettünk kicsit és megpróbálkozik a kóstolgatással (de csak egy picit,és ő választja ki,hogy mit akar megkóstolni és mi nem erőltetjük)


Köszönöm a segítséget mindenkinek !

2017. máj. 12. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Püff egy füles ez van ezt eszed.
2017. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!