Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Betegség alatt tényleg nem...

Betegség alatt tényleg nem szabad vitaminokat szedni? Nekem még egyszer sem mondta a háziorvosom.

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
De lehet, viszont semmi értelme csak a betegség miatt szedni. A vitaminok nagy részét ami felesleges a szervezet kiüríti és nem használja fel, a többi vitaminnal a túladagolást nehéz előadni.
2017. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.... állítólag ha szedek vitaminokat és megbetegszek akkor nem szabad szedni, mert felerősíti a bacikat... én ezt hülyeségnek tartom... mundig szedtem multivitamint es C vitamint de hülyeségnek tartom azt, hogy ha beteg leszek hagyjam abba....
2017. máj. 14. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Az igaz hogy a vitamin nem fog kigyógyítani a betegségből, de hogy felerősíti a bacikat... Azosztigen.
2017. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a vasat is tartalmazó vitaminokról hallottam ilyet.

Amúgy nekem is fura, pont akkor ne szedjek vitaminokat, amikor az immunrendszeremnek a legnagyobb szüksége lenne rá... Én pont betegség idején igyekszem több vitamint bevinni (jórészt természetes forrásból), mint egyébként.

2017. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg nem szabad. Csak és kizárólag C Vitamint, mert az az immunrendszerünket - a szervezetünk védelmi rendszerét - erősíti. Minden más vitamin táplálja a bennünk lévő baktériumokat, amik a betegséget okozzák. Nekem már sokszor mondták ezt orvosok, és mivel elég logikátlannak tűnt, mostanában rákérdeztem, hogy ennek mi az oka, végre megértettem.Csak C vitamint szabad, az az egy, amit valóban a szervezet eltávolít, ezért nem lehet túladagolni... Azonban a D,E,K,A vitaminok mind zsírban oldódóak, ezért lehetséges a túladagolásuk, úgyhogy csak óvatosan - de csak majd egészségesen!
2017. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy, ahogy van, tömény maszlag. Nem lennék meglepve, ha valami Patika magazinban, vagy egyéb, a gyógyszeripar valamelyik lapjában látott volna napvilágot. Ez olyan lenne, mintha a vérző orral hazaérő gyerekedet még jól felpofoznád, amiért nem tud magára vigyázni.

Az immunrendszer második fő támogatói a vitaminok. Az első az epe lenne, de mivel nem eszünk zsírt, csak olajokat, az epe nem ürül, így nem is tud tevékenyen részt venni. (Ezúton is csókoltatom Ansel Keyst, aki 40 éve az étolajlobbi megbízásából megírta a már akkor több sebből vérző tanulmányát.)

2017. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hosszútávon semmiképpen nem javasolják a vit-at,mert ezek a vit-ok 90% nem jó élelmiszer formában vannak legyártva. És vagy nem hasznosulnak a szervezetben. Pl.nem mindegy hogy egy narancsot eszel vagy 1 aszkorbinsavat ("C"-vitamint) eszel. -Hát így ennek ellenére mégis biznisz az eladóknak. Apropó ha pl.narancslébe (valódi) teszel aszkorbinsavat azt már valódi C-vit-ént hasznosítja a tested!
2017. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vitaminokat mindig kell bevinni a szervezetbe, mert szükségesek az anyagcsere folyamatokhoz. Betegség esetén, attól függően ugye, hogy milyen betegségről beszélünk, bizonyos vitaminok adagját meg kell emelni. Náthás vagy, akkor a C vitamint, májbeteg vagy, B vitaminokat, rossz a szemed, A vitamint stb.
2017. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vitaminok sok betegség gyógyításában segítik a szervezetedet. A háziorvosod javaslata véleményem szerint komolytalan hozzáállásra vall (hagyd rá, nem kell ezt a véleményét túlságosan komolyan venni).

Vitaminok hiánya is okozhat betegséget, akár a baciknak is.

2017. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!