Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétába belefér 1 szelet...

Diétába belefér 1 szelet fehér kenyér?

Figyelt kérdés

Imádom a kenyeret ezert nem akarom teljesen száműzni az étrendemből. Egyébként épp szálkásítok. A napi diétás étrendbem a következő:


-6.00: 150g Natúr joghurt. 75 gramm zabpehely.

-9.00: 1 darab főt tojás.

-11.00: 2 főt tojás. 1 fehér kenyér.

-2.00: 150g Natúr joghurt. 75 gramm zabpehely.

Majd másfél óra edzés. (Konditerem)

Edzés után: 3 Főt tojás. 150g Natúr joghurt. 75 gramm zabpehely.

20.00: 2 főt tojás. (vagy rántotta)


Az alap kalória szükségletem 1800 kalória. A testzsír százalékom: 18% súlyom: 74 kg magasságom 174 cm. 21 éves férfi vagyok.


A fent leírt diétával hatásos lesz a szálkásítás? Estleg valamin változtassak?



2017. máj. 17. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

cseréld zabkenyérre, rizskenyérre vagy hasonló ami nem gluténos.

Amúgy jónak tűnik.

2017. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy belefér. Napi 1 szelettől nem lesz semmi bajod, még akkor sem, ha - bár ettől most sokan megborzonganak majd - nem gluténmentes.
2017. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak a fehér kenyeret szeretem. Így csak azt eszem meg. Attól függetlenűl hogy nem gluténmentes, belefér még a diétámba? Szeretnék hatékonyan fogyni.
2017. máj. 17. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:

nyilván mind a két oldalról fogsz tanácsotkat kapni.

én azt ajánlom hogy ha jó alakot és egészséget akarsz, zero tolerencia a gluténnal szemben, szükséges.

Tudod kicsi kokain is kokain, bármennyire is áltatja magát az elme.

2017. máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kenyér szerintem beleférhet, bár végső soron neked kell kitapasztalnod.

Szerintem kevés a fehérje. 8 tojásban kb. 43 g, a joghurtban talán 10 g. A zabpehely nem számít, mivel nem teljes értékű fehérje, kivéve, ha eszel mellé valamilyen hüvelyest.

Nem értem, miért nem eszel zöldségeket.

2017. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
na és ha mellé beiktatok 150g sovány tehén túrót?
2017. máj. 17. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:

A „divat-gluténérzékenység” csak egy állapot a jelenlegi társadalomban. Mindig is voltak és lesznek is ilyen értelmetlenségek, amíg emberek lakják ezt a bolygót.

Ajánlok egy cikket, amit persze sokan támadnak majd, de gondolkozz el rajta.

„aki nem gluténérzékeny, annak a glutén elhagyása az élelmiszerekből semmilyen pozitív egészségi hatással nem jár.”

[link]

2017. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nemrég egy orvos eléggé meggyőzött a gluténnel kapcsolatban egy előadáson, de mások agyával nem tudok mit tenni. Jó, 100%-ignem lehetek biztos, de könnyű glutén nélkül vagy minimálissal élnem, nekem nem kérdés. Fontos faktor a betegségeknél, persze akinek elég jók a génjei vagy sikerül kikerülnie a sok stresszt, annak nem lesz baja a sok gluténtől sem. Én nem kockáztatok feleslegesen, megvagyok kenyér nélkül, csak néha csábít el.

A kevés kenyér jobb, mint a sok kenyér s van, akinek kihagyhatatlan és kész. Az ő döntése.


Ami a fogyást illeti, simán lehet fehér kenyérrel fogyni, főleg ilyen kevéssel. Az a kalóriaegyenlegen múlik.

Zöldség is kéne s támogatom a több fehérje gondolatát is.

2017. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja s kimaradt, hogy ez a TE diétád, kérdező. Az fér bele szálkásításkor, amit belepasszintasz. Én ma csokis piskótát eszem, én is szálkásítok s roppant egészségtudatos is vagyok. Nyilván glutén és cukor nincs benne, a torta így is ugyanolyan jó.
2017. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Éheztesd is magad a hülye kalóriákkal, gratulálok...
2017. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!