Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy "szegény" ember hogyan...

Egy "szegény" ember hogyan táplálkozik?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 13:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most ezt komolyan kérdezem, kíváncsi vagyok, hogy mit, mennyit, mennyiért...stb.
2017. máj. 21. 13:21
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Elöször is mi szerinted a szegény?

Másrészt meg van, aki kevés pénzböl is egészséges(ebb) ételeket eszik, és van, akinek ugyan van sok pénze, de azért még nem nézi meg, hogy mit eszik.

2017. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát, hogy minnél egészségesebb legyen, de minnél kevesebb pénzből, mivel egy szegény ember biztos nem költ sok pénz élelemre. Kb. aki minimálbért keres az szegény. (72.000 Ft).
2017. máj. 21. 13:27
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz megmondani.


Mi fejenként max. 25-30ezret költünk kajára, de annak nagy része zöldségféle, kevés hússal, meg némi idénygyümölcs, semmiféle kész vagy félkész étel nem kerül a konyhába, hanem csak nyers alapanyagok. Emellett nem vagyunk nagyétküek.


A testvéremék kb ugyanannyi jövedelemböl ennek legalább dupláját-háromszoroság költik el ennivalóra, mert egyrészt fejenként akkor adagokat esznek, mint mi négyen összesen, másrészt csak hússal akarnak jóllakni, zödlségeket, gyümölcsöt jóformán soha, ezenkivül rengeteg készételt vesznek.

2017. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Kőleves, hamubasült pogácsa.
2017. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A hamuban sült pogácsa mi? (Liszt, víz, só, egy kis zsíradék, élesztő oszt kész. Ugye?)
2017. máj. 21. 18:45
 7/16 A kérdező kommentje:
Tényleg a hamuban sült pogácsa jó étel. :D. Csak lehet simán kisütni sütőben is. :D
2017. máj. 21. 18:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Változó. Mi ketten élünk közel minimálbérből, de ma rendeltünk egy csomó eritritet és xilitet, de zsírból is kókuszzsírt és minőségibb vajat használunk, húsból is csak kiváló házit eszünk, tojásból is. Nekünk nagyon fontos az egészségünk.


Persze főleg olcsóbb anyagokra, szezonális zöldségre, jobbára gluténmentes gabonára (jó, én nem, mert extrém szénhidrátszegényen táplálkozom), olcsóbb olajos magvakra, tojásra alapozunk, apró flancokat, italokat nem fogyasztunk, még minőségi whiskyre sem telik, gyengét pedig nem iszunk, van víz.

Krumpli néha nálunk is előfordul, tészta nem, de az nyilván sok családban van.


Szinte bármilyen étrendet ki lehet hozni viszonylag olcsón, de bizonyos szint alatt nem lehet egészségesen étkezni. Szerencsére sokszor a drága, agyonfeldolgozott ipari vackok a drágák.


Nekem kiesnek az olcsó szénhidrátok, de úgy tapasztaltam, hogy a zsíros étkezés a legolcsóbb, számomra pedig a legegészségesebb is, ez egyéni. Napi sokszáz forint alatt nem vagyok hajlandó enni, de ennyiből pompásan, áldozatok nélkül kijövök, s a párom is, aki azért egészen máshogy eszik (bár ha úgy nézzük, úgy mint én, plusz egy halom gluténmentes gabona és sok édesség. Neki nagyobb a kalóriaigénye, de a sima pluszkalória nagyon olcsó).

2017. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Egy szegény falusi, vagy egy szegény panellakó... mert nem mind1...

Én pl havi 80.000ret keresek, de az évi kajám 80-90%-a a kertemből/udvaromból származik ingyen... nyílván egy panelban ennyi pénzből éhenhalnék...

2017. máj. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gyümölcsre, zöldségre, krumplira, gabonára, tojásra nem költök... húst meg nem eszem csak 2-3hetente 1*. De arra sem költök, nyúl, csirke rendelkezésre áll frissen :)

A saját gabonámból sütöm a saját kenyeremet a kemencémben :)

2017. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!