Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A víztől meg lehet hízni?

A víztől meg lehet hízni?

Figyelt kérdés

Jó tudom ez most hülyén hangzik és nem is vagyok valami anorexiás #&@{.

De megfordult a fejemben hogy ha a tevéknél a víz zsírként raktározódik a púpjában akkor ez embereknél is előfordul-e?

egyúttal fordított módban egy teve meg tud e hízni a hasára vagy azt a zsírt is a púpjában tárolja?



2017. máj. 21. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
A vizet zsírrá alakítja a teve? Te hol művelődsz?
2017. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
LOL.7-8os biológia és kémia kimaradt az életedből?
2017. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a víz raktározódik zsírként a púpjában, hanem a zsír! Meghízni csak energiát tartalmazó élelmiszertől lehet. A víznek nulla a kalóriatartalma.
2017. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha találnánk egy másik állatfajt, ami a vizet kenyérré alakítja, megoldhatnánk a világban az éhezés problémáját.
2017. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

WÁÁOO

3/2 az alpári paraszt arány

ha már rákérdeztek a tanulmányaimra és a műveltségemre én is rákérdeznék hogy a szüleitek megneveltek-e rendesen vagy az kimaradt?

véletlenül sem azt írnák hogy: van az a tévhit a tevékről.... neeeeem... az én kur-va anyámät


de azé #3-nak megköszönöm

2017. máj. 22. 18:25
 6/16 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek, mé kell egyből kioktatni a kérdezőt? Ha jól tudom akkor ez az oldal azért van, hogy a bizonytalan felhasználó kérdést tegyen fel és értelmes választ kapjon. Nem kell rögtön letámadni!!


Na, a kérdésre vissza térve a víz nem hízlal mert nincs benne kalória és az csak egy tévhit, hogy a púposteve púpja a vizet zsírrá alakítja. Sőt, a víz inkább fogyaszt (természetesen a sok mennyiség), mert a szervezet a vízzel együtt kiküldi

2017. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

A víz a sejtek anygcseréjének alapja, és ez természetesen hozzájárul az egészséges testösszetétel megtartásához.

Fogyókúrás szempontból meg azért jó, mivel egészséges mértékben történő fogysztása, (max. 3 liter naponta, annál többet ne ! ) telíti a gyomrot , csökkenti az éhségérzetet így az étkezések közötti nasi hiánya elviselhető lesz. Ezt más folyadék ( tea, üdítő ... meg a többiek ) nem helyettesítheti. Mert : ízlelés hatására, a receptorok utasítást küldenek az acetilkolin nevű ingerületátvivő anyagot is bevonva a játékba, a hasnyálmirígy felé, ahol válaszreakcióként azonnal beindul az inzulintermelés. Inzulintermelés közben azonban nincs zsírbontás a szervezetben ;) A víz íze semleges, nem indítja be az inzulintermelést, így a zsírbontó folyamatok szabad utat kaphatnak.

A víz önmagában se nem fogyaszt, se nem hizlal, max egészséges irányba tereli az anyagcserét :)

De túlzott fogyasztása tényleg kimos valamit a szervezetedből, ion okát, ásványok át, enzimeket, nyomelemeket, fiziológiás oldatokat, úgy hogy csak normális mértékben, de azt mindenképpen :)

2017. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a 0%-ot!

Kedves Kérdező! Én pusztán logikus gondolkodásra próbáltalak sarkallani, de az én qva@mat. A tévhithez több ember kell, aki tévesen hisz valamiben, ami bizonyítottan nem úgy van. Ez a vizből zsírt te alkottad félinformációkból, és nem a sok mindenki. Ha egy élólény képes lenne egy 0 energiatartalmú anyagból nem 0 energiatartalmú anyagot előállítani, az hatalmas áttörés lenne.

2017. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"A vizet zsírrá alakítja a teve? Te hol művelődsz?"

Ez aztán logikus gondolkodásra sarkal...

És ha már ennyire belemegyünk hogy ki gyártja a tévhiteket, én anyámtól hallottam ő meg egy könyvben olvasta (1000 kérdés és válsz) én is olvastam azt a könyvet kb 8 éves lehettem és azóta nem foglalkoztam a témával + hogy megfejeljem az egészet: [link]

2017. máj. 25. 11:34
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az általad megadott linkben pontosan arról van szó, hogy a teve a takarmányból szerzi vissza a zsírréteget.

Hol láttad, hogy vízről lenne szó?

2017. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!