Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez nagyon sok volt?

Szerintetek ez nagyon sok volt?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire számít soknak,de én nagyon annak érzem...Előre leszögezem,belekötést nem kérek,hogy miket ettem.Ez egy nap,nem ilyeneket eszek mindig...


Na,amiket megettem:

1 cerbona zabszelet,

75g Mandulás-cseresznyés zabszelet,

1 db 7days borkrémes croissant,

30g zöldségchips,

1dl 1,5% tej,

9 db szilva


És,emellett nagyon új vagyok az egészséges táplálkozásban (mondhatni most „tanulok” újra enni) és fogalmam sincs mennyit kéne ennem és miket.

A tejtermékeket próbálom kerülni (puffadok miattuk) .És sok helyen olvastam ugye,hogy 1200 kcal alá nem szabad menni...de alapból 800 körüli mennyidéggel tartol súlyt...Meg minden oldal mást írt,így összevagyok zavarodva.

Ha valaki tudna segíteni ezekben (tudom,google barátom,de annyi mindent olvastam már és fogalmam sincs melyik igaz...) azt nagyon megköszönném!



#étel #finom #kalória #mennyit egészséges
2017. máj. 22. 19:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Jesszus,mennyi mindent félreírtam...
2017. máj. 22. 19:16
 2/9 anonim ***** válasza:

Na most, én azt szögezném le előre, hogy teljes laikusként írom ezt a véleményt.

Amit Te írtál, az nekem borzasztóan kevésnek tűnik. Ez minden? Rendes ételt nem ettél aznap egyáltalán? És a folyadékkal mi a helyzet? Mondd, hogy ittál még ezen kívül vizet is, csak az nincs ideírva!

Ami a kalóriákat illeti, nem tudom, hány éves vagy, milyen magas, hány kiló, sportolsz-e, egészséges vagy-e stb. Alapvetően azt mondanám, hogyha Te így jól érzed magad, nem fogysz, nincsenek egészségügyi gondjaid, akkor felesleges a kalóriákat számolgatni. Az viszont biztos, hogy alkalmanként a főtt ételt mindenképpen ajánlanám. (Úgy naponta egyszer, ha megoldható.) Ezen kívül gondolom tudod az általános képletet: zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű lisztből készült dolgok, ha nem vagy vegetáriánus, akkor hal, hús, különben másféle fehérjeforrás, édességekből mértékkel, de azért egyél mindenből eleget! (A 800 kcal nekem kevésnek tűnik. Én pl. 160 cm vagyok, egészséges, nem túlsúlyos, nem is sovány, nekem olyan 1700 a napi bevitelem.)

Viszont ha most tanulsz újra enni (betegség után?), akkor valószínűleg érdemes felkeresni egy legalább félig-meddig hozzáértő személyt (pl. orvos, dietetikus) aki segít összeállítani egy Neked megfelelő, egészséges étrendet.

Remélem, jó volt bármire is a válaszom. További jó táplálkozást kívánok!

2017. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ittam.Nem tudom mennyit,olyan 1-1,5l vízet :)

Nem sportolok,azt most szeretnék,de fogalmam sincs mibe kezdjek bele.Gondolkoztam a futáson,de nem mernék kimenni futni...De ezen kívül vagy a rúdtáncotán vagy pedig valamilyen küzdősporton gondolkoztam.

15 éves vagyok,158 cm és 46 kg.Eddig nem fogytam,pár hete próbálom ezt a súlyt tartani.

Köszönöm a válaszod! :)

2017. máj. 22. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nasinak megteszi, persze bőséges étkezés mellett.


Írd be a kalóriabázisra (www.kaloriabazis.hu) s vesd össze az 1800 kcallal. Alatta lesz bőven, kevés fehérjével. Rostot nem tudom, mennyit ettél, de az van benne, de a fehérje...

Plusz zöldséget sem árt enni.

2017. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez rohadt kevés és nem igaz, hogy ha nem fogysz most és épp most nem érzed, hosszútávon sem lesznek súlyos következményei. Kiszamolhatod kalkulátorban, de általánosságban 1500kcal a minimum naponta!!! És főtt étel muszáj, minden nap egyszer legalább, valamint sok gyümölcs-zöldség. Ezek ráadásul nemnis hízlalnak a rostok miatt és elősegítik a bélműködést is
2017. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem fogytam,hanem híztam...már 47,5 kg vagyok és félek,hogy ez tovább fog menni!

Megpróbálok többet enni,de nem szeretnék hízni...

2017. máj. 24. 06:17
 7/9 A kérdező kommentje:

És ezek közül egyébként melyik igaz?


-Ha kalória kereten belül maradunk,de nem egészséges ételeket eszünk,akkor hízunk


-A vegánok bármennyit ehetnek és nem fognak hízni? (Itt a nyers vegánokra gondolok)


-Valahol olvastam,hogy anorexia után sokan meghalnak magas koleszterinben,ez igaz lehet?

2017. máj. 24. 06:22
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Ebben nem vagyok biztos, de úgy hallottam, hogy nem igaz. Elvileg, ha benne maradsz a keretben, mindegy mit eszel, nem fogsz hízni, csak kijönnek mindenféle hiánybetegségek, ha nem viszel be minden szükséges vitamint, stb.

2. Mit esznek egyáltalán a nyers vegánok?

3. Az anorexiába halsz bele. Aki túléli, annak le a kalappal, egyébként feltételezem, hogy hosszú távú egészségügyi köbetkezményei vannak, hiszen súlyos betegség. Hogy pont koleszterinnel küzdenek-e azt nem tudom.

2017. máj. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző, a nyersvegánok zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat, igen kevés gabonát és hüvelyest esznek (nyilván nem akármilyet, de a zöldborsó, egyeseknek a zöldbab, zabpehely az OK).


1. Kalóriadeficitben fogy az ember, nincs mese, mégis honnan vegyen energiát a test? Nem tudunk fotoszintetizálni.

2. Népszerű gondolat, de azt is állítják váltig emberek, hogy minimális szénhidráttal nem lehet hízni. Lehet. Ha van kalóriatöbblet, el lehet hízni bármilyen étrenden, max. az emberek nagy részének nehezebb.

3. Az anorexia kismillió problémát okoz hosszútávon, az ember éhen is halhat, de kismillió baja is lehet amiatt, hogy tönkrevágja a szervezetét, tápanyaghiány...

2017. máj. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!