Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olvasta valaki Dr. Légrády...

Olvasta valaki Dr. Légrády Péter orvos "Tojás, táplálkozás, egészség" című könyvét? Mik a vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus!


Ez a könyv lényege dióhéjban, de még sok mindenre kitér a szerző, pl hogy a koleszterin milyen sok mindenhez kell a szervezetben, vagy, hogy milyen fontos a zsír az emésztésre nézve, stb.. Az általános táplálkozási ajánlásoktól nagyon eltér, de állítólag ez az orvos nagyon sok olyan beteget meggyógyított, akiket más orvosok elintéztek annyival, hogy felírtak egy szinte betarthatatlan diétát, meg valami gyógyszert, amitől persze nem gyógyultak meg, csak ideiglenesen javult az állapotuk.



2017. máj. 23. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
A könyvet nem olvastam, és nem is fogom. De arra már réges régen ráeszméltem, hogy a társadalmakra a "bort iszik és vizet prédikál" volt mindig a jellemző. Az orvosainkat nem gyógyításra csak tünetkezelésre képezik ki. A társadalomban minden embert függővé kell tenni valamitől, mert a szabad embert nem lehet megvezetni, irányítani. A diploma azért van, hogy a buta ember istennek képzelhesse magát, a diploma észt senkinek nem ad!
2017. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez így van, tisztelet a kivételnek, pl ez az orvos, aki a könyvet írta, állítólag nem fogadott el pénzt a betegektől, mert nem tartotta normális dolognak, hogy "pénzért gyógyít", és szembement az orvosok nagy részével, emiatt sok problémája is volt.
2017. máj. 24. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Dr. Michael Greger Hogy ne halj meg című könyvében pontosan az ellenkezőjét olvadtam.

A koleszterinről persze.

Megkérdezhetem, hogy milyen koleszterinről írt? A hdl koleszterin valóban hasznos, de ezt a szervezet maga állítja elő. Az állati eredetű ldl koleszterin tudtommal nagyon ártalmas.

2017. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Itt el lehet olvasni!

2017. máj. 27. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, köszönöm a linket, régóta keresem a könyvet; annakidején Szendi Gábornak - akiben fenntartások nélkül megbízom - "A tojás rehabilitációja" című cikkében volt egy hosszabb utalás és sűrített értékelés Dr. Légrády Péter könyvéről. Gábor cikke megtalálható a webjén, a [link] oldalakon. Hála Neked és a cukrászmesternek, most időt fogok rá szakítani, hogy végre eredetiben is alaposan áttanulmányozhassam.
2017. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!