Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi zöldséget/gyümölcsöt...

Mennyi zöldséget/gyümölcsöt eszel egy nap?

Figyelt kérdés
Próbálnék egészségesen táplálkozni, de a zöldség- és gyümölcsbevitelem általában kimerül napi egy almában. Mások ezt hogy csinálják? Répát rágcsálnak uzsonnára?...

2017. máj. 25. 14:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"Minden főétkezéshez együnk meg egy adag zöldséget vagy gyümölcsöt" - az ilyeneket sem értem. Ha pl. mákos tészta az ebéd, ahhoz milyen zöldséget kellene ennem?
2017. máj. 25. 14:18
 2/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod megérdeklődni, hogy a mák gyümölcs vagy zöldség :D
2017. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mákos tészta előtt eszel egy zöldséges levest.


Reggelsire paprika, paradicsom a szendvics mellé, ebédre sokféle módon meg lehet oldalni, főzelék, leves, saláta, Vacsorára is lehet sokfélét enni szendvics mellé. Uzsonnára én mostanában almát eszem és kivit, néha banánt, tízóraira is kivit szoktam enni, de lassan jönnek a nyári gyümölcsök. Új fejeskáposzta reszelt répával is finom salátának, stb.

2017. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Csori96 ***** válasza:
100%
Én közel 1 kg zöldséget és kicsit több mint 0,5 kg gyümölcsöt.
2017. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebédhez és vacsorához egy adag nyers és/vagy párolt/grillezett zöldséget eszem (ez a köret), plusz sokszor eszem ebédre zöldséges leveseket is. Gyümölcsöt délelőtt és délután szoktam enni, 1-1 alma, banán vagy más gyümölcs, esetleg turmix formájában.

Én nem eszem mákos tésztát, úgyhogy nincs ilyen problémám :) De emlékszem, a menzán mindig adtak hozzá egy almát is.

Ha néha megkívánok vacsora után valami édességet, aszalt gyümölcsöt vagy mazsolát szoktam enni, esetleg mézes-fahéjas reszelt almát. Te is kipróbálhatnád csoki, süti és hasonlók helyett.

2017. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: a gyerekeim egyik kedvence a reszelt répa-alma (mehet hozzá cékla is). Néha teszek rá egy kis friss citromlevet és mézet is. Szerintem is nagyon finom, vacsorához szoktuk enni (sós ételekhez is), de desszertnek is jó.

Szendvics pedig nálunk nem létezik zöldség nélkül.

2017. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Amennyire keveset csak bírok (nem fér az életmódomba a sok szénhidrát), így évek után már jó vagyok benne.

Zöldség 20-100 dkg/nap, azért persze néha több, nem tudom megállni s igazából nem is akarom.

Gyümölcs változó, nulla és 3 kiló közt, de 1 kiló csak olykor, barackszezonban, fölötte pedig csak az évi 1-2 görögdinnyés napomon.

A tipikus (főleg szálkásításkor) pár dekagramm maximum, főleg banánból és piros gyümölcsökből.

Napi 20-30 gramm szénhidrátkeretem van normál napjaimon s ebből minimum 10 elmegy olajos magra és tojásra, a krumpli és a gabona már necces, de nehogy már lemondjak róla, szóval a zöldség inkább csak nyers cucc, az többnek hat.


Az ilyen minden étkezésre együnk zöldséget... Nos, nincs sok értelme, az összbevitel számít. Ha valakinek van 4 étkezésre és 3-hoz eszik zöldséget és összesen bevisz akár csak egyetlen kilót és a fele nyers, nos, én nem mondanám rá, hogy kicsi a zöldségfogyasztása...

Gyümölcs egyáltalán nem kell az élethez, jó, zöldség sem, de az már hiper extrém hardcore fokozat, kvázi kell és kész.


Hogy mihez eszem a zöldséget? Régen zöldségételeken értem, ma már ez nehezen fér bele. De egy kis könnyed leves bármikor. Aztán jön a tojásételem, nyers zöldségekkel.

Mint zöldségimádó (bár már sokat építettem le belőle), nekem a savanyúságok vonzó nasik, de a sima nyers zöldségek is... Elém raksz egy üveg finom csemege uborkát, simán inhalálom. 5 kilóssal még nem történt meg, de csak mert óvatos vagyok s nem veszek akkorát.

Remek zöldséges nyersvegán ételek vannak, azokat is szeretem. Ha nem lenne olyan macera zöldségételeket kreálni s nem zavarna a sok szénhidrát, folyton zöldséget ennék.

Aki nem szereti őket, annak nyilván más. Nekem sült karfiolt enni 1kiló alatt, az a kegyetlenül nehéz.


De bevallom, a mákos tésztához (nálam nem igazán tészta, de hozza a hangulatot) én sem eszem zöldséget. Sőt, általában a piskótához sem (sóshoz persze igen). Ez nem gond, még egy egész zöldségtelen nap sem a világ vége, de általában vigyél be eleget.


Kicsit elragadott a frazeológiám, bocs.

2017. máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Ja, hogy főétkezés. Akkor módosítsunk. Ha valaki 2 étkezésre eszik zöldséget, 4 helyett.


Bár nekem pl. 1 főétkezésem van naponta s mivel az többfogásos, mindig lazán van benne zöldség.

2017. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyümölcs: 2-3 alma/banán/körte/narancs/mangó VAGY 4-5 barack/szilva/mandarin/lichi tehát kisebb gyümik VAGY 100-150 gramm cseresznye/meggy/szőlő/áfonya/málna/eper/szeder tehát aprószemű gyümölcsök illetve ezek felváltva, tehát többfélét eszek egy nap.


A gyümölcsöt általában tízóraira, uzsonnára eszem, néha magában, néha növényi joghurttal, néha smoothie-ként melóban kortyolgatva, stb.


Zöldség: változó, reggelire és ebédre gyakran 1 hosszú szárzeller, 1 avokádó, 4-5 szelet uborka, 1 paradicsom, 1 paprika, egy kis retek, 100g olajbogyó, 2-3 articsókaszív, 100g nyers cékla apróra kockázva, stb. vannak. Változó, hogy mi, ezek közül 2-3-4 dolog + rukkola vagy normál saláta.


A zöldséget legtöbbször reggelire és ebédre, salátának, szendvicsnek vagy egyéb nassolnivalónak eszem (pl. egy tál olajbogyó, articsóka és marinált gomba imádom magában)


Vacsora (meleg étkezés): ez még változóbb, nem is nagyon tudom behatárolni. Tegnap gomba+avokádó+paradicsom+padlizsán volt (grilleztünk), ma gomba, hagyma, paradicsom van benne (gombapöri:), holnap sütőtök és édesburgonya (krémleves), holnapután megcsinálom a maradék padlizsánt töltött padlizsánnak, vasárnap pedig cukkinitócsni lesz.

2017. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azta. Hát nem vagytok semmik.
2017. máj. 26. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!