Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik az egészségesebb a...

Melyik az egészségesebb a csapvíz vagy a palackozott víz?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 18:42
 1/6 spectator ***** válasza:
A jó csapvíz szerintem egészségesebb. Több helyen olvasni lehetett, hogy boltokban a palackozott vizeket megvizsgálták, és bizony elszaporodtak a meg nem engedett szennyezések.
2017. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Környezetvédelmet és vízgazdálkodást tanultam.

Jártam pár szennyvíztisztító telepen és vizsgáltunk pár csapvizet...


ha fizetnének sem innék csapvizet :D

ha tudnád mit iszol meg.... ha látnád ahogy úszkál a sok fekália meg véres tampon meg szemét az ülepítőbe aztán megy tovább a tisztítási folyamatokon... bahhh fúj!


fizikailag még csak csak megtisztítják de biológiailag és kémiailag necces a dolog; pl. rengeteg hormon van a vízben a sok fogamzásgátlók miatt + rengeteg gyógyszermaradék van a csapvízben...

továbbá rovarírtószer maradékok mert ugye azt is oda kell önteni.... műtrágya maradékok, nehézfémek, ólom, arzén, baktériumok, paraziták...


baktérium, parazita, nehézfémek a tisztitáskor nincsenek jelen... az a megtett úttal kerül bele a vízbe...

pl. ezer éves panelekben 40-50 éves csöveken jön a víz..


persze mondják, hogy határérték alatt van.... kösz!!!

engem valahogy nem nyugtat a dolog, hogy "van benne ólom meg arzén de határérték alatt" szöveg szóval palackozott vizet veszek.


Palackozott víznél a legjobb a Natur Aqua, magyarországon az a legjobb nagykereskedelmi ivóvíz.


Persze kapni brutálisan jó minőségű vizet.

Pl.: VOSS

4 deci 1000 forint

Norvég artézi víz brutális tisztasággal

2017. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hú amiket írt 19:15-ös hozzászoló kicsit lesokkolt, de azért hasznos infó volt köszönöm.
2017. máj. 25. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan olvasgathatsz neten, a cikkek nagy része igaz sajnos :)


persze aki cigizik meg piál meg issza a sok szénsavas üdítőt meg mekiben kajál annak már tök mindegy, hogy csapvizet vagy ásványvizet iszik :)


Én próbálok odafigyelni, hogy egészségesen éljek, műkajákat és csapvizet messze kerülöm :)

2017. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha határérték alatt van, nyugodtan le lehet tojni, nem kell itt óbégatni. Az ásványvízben, a kajákban, meg a levegőben is van egy csomó mérgező anyag, határérték alatt.

Mindebből következik, hogy a csapvíz, pont ugyanolyan jó, mint az ásványvíz.

2017. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam aki cigizik, üdítőket iszik, egészségtelen kajákat eszik annak mindegy, hogy csapvizet vagy ásványvizet iszik-e.


Én se nem cigizek, se nem iszok és műkajákat sem eszek szóval nekem már számít, hogy csapvizet iszok-e vagy sem...

2017. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!