Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 162 cm vagyok és 50kg. A...

162 cm vagyok és 50kg. A csalodban állandóan azzal piszkálnak, hogy anorexiás vagyok és folyton kajával akarnak tömni. Hogy allítsam le őket?

Figyelt kérdés

Mert a súlyom teljesen egészséges, meg fogyni sem akarok, csak nem akarom, hogy folyton telezabáltassanak, mert hízni sem akarok...

15/L



2017. máj. 28. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mond, hogy ettél már.
2017. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk hasonló volt, nagy kajálások, elhíztam, utána jött apámtól a malacozás, lefogytam, jajhogynézeki összeestél.
2017. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A számok alapján nincs baj a súlyoddal. Ha normálisan eszel és nem látod magad kövérnek meg ilyenek, akkor nem vagy anorexiás. Mondd a családodnak, hogy olvassanak utána ennek a mentális betegségnek, mert neked közöd nincs hozzá.
2017. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék a többi családtag, hogy áll a bmi-jével?

Jó eséllyel minimum 25 felett.

2017. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%

Ez tök jó súly, örülnék ha sikerülne felmennem 50 kilóra :D


A családtagjaid súlya rendben van? Akkor szoktak ilyeneken fennakadni, amikor rajtuk van felesleg és szerintük az a normális. Amúgy elhiszem, hogy rosszul esik, engem évek óta gebéznek otthon és árgus szemekkel figyelik ha eszem, pedig eszem rendesen csak nem tudok hízni. 45 kg vagyok, amit egy év alatt szedtem össze sporttal 37-ről. Szóval gondolhatod. Amikor meguntam, hogy folyton lóadagokat pakolnak ki elém, kivertem a balhét hogy nem vagyok hízós malac, eszem amennyi jól esik. Azóta nem piszkálnak az evéssel. Egyél amennyi és ami jól esik. Ha genetikailag sovány vagy, akkor sem fogsz hízni csak a hasad fog fájni az értelmetlen zabáltatástól.

2017. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Életkortól is függ, hogy mennyi az optimális kerete a BMI-nek.

Nézzük az orvosi,szakmai véleményt- még a fiatal felnőttbe is beleférsz: [link]

De ha az általános fejlődéssel hasonlítjuk össze, akkor főleg látszik, hogy semmi ok aggodalomra: [link]

Mindkettőt kinyomtathatod, kiragaszthatod - az utóbbin vezetheted is félévente az adataidat.

Tehát egészséges vagy.

Hogy állítsad le őket?

A legkorrektebb elmasírozni az iskolaorvoshoz/sportorvoshoz/gyermekorvoshoz (amelyik kényelmesebb neked), elmondod neki, hogy borzalmasan kényelmetlen helyzetben vagy, és szakvéleményt kérsz tőle. Papíron. Hivatalosat.

A mindennapi csatározáshoz ötlet: keress a családodnál egészségtelen pontokat: pl. dohányzás, túlsúly, alkohol. Mutass rá ezekre, állítsd párhuzamba a te súlyoddal: ha a súlyod orvos által is egészséges tartományban van, az ő problémáik viszont bizonyítottan egészségrombolóak - akkor miért is téged piszkálnak?

2017. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!