Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A rozskenyér egészséges?

A rozskenyér egészséges?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami tényleg az: kicsi a térfogata, és súlya van. Abban sok rost és vitamin van. Ami rozsosnak mondott: nagyobb térfogatú, malátával színezett valami- az nem jobb a fehér kenyértől
2017. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Otthon házilag lehet csinálni (élesztő nélkül)? (Mivel a rozsliszt nem drága)
2017. máj. 31. 18:13
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Joghurt helyett lehet bele tejet is rakni, ugye?

2017. máj. 31. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A joghurt azért kell bele, hogy kelesztéskor elszaporodjanak benne az acidophil baktériumok - a kovász pótlására. Friss tejjel így nem fog "működni", de a különbséget nem fogod észrevenni, csak a joghurtos verzió egészségesebb (a kovászos még inkább). A baktériumok kelesztés közben lebontják a fitinsav egy részét, ami így értékes foszforforrássá válik számodra. A te szervezeted nem tudja lebontani, nincs hozzá enzimünk, csak a kérődzőknek van.

Sütési hőmérsékletnek inkább ajánlom a 180 fokot, afölött a B-vitaminok sokkal erősebben bomlanak.

Szóval ha már teljes kiőrlésű rozs- vagy búzaliszttel sütünk, használjuk ki az előnyeit.

Én őszintén szólva azért hagytam fel a rozsliszt használatával, mert iszonyúan ragacsos volt a nyers tészta, nem tudtam kezelni.

2017. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!