Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zavaró, ha egy lány sokat eszik?

Zavaró, ha egy lány sokat eszik?

Figyelt kérdés

Nagyon jó étvágyú vagyok, rengeteget eszek, de nem vagyok dagi, sportolok mellette (166/49-50). Azért tettem ki ezt a kérdést, mert ha suliban vagy osztálykiránduláson eszek, akkor mindig beszólnak osztálytársaim, hogy Te már megint eszel? Az meg mekkora adag? Itt hogy egy kicsit kitérjek az adagokra, egy átlagos (mai) étkezésem:

Reggeli: Gran Mare olajos hering halkonzerv, fél fej jégsaláta, 1 szelet kenyér

Tízórai: 2 tojásból, 2 szelet lapsajtból, pár salátalevélből, 4 szelet paradicsomból, 3 szelet sértéssonkából álló szendvics alul-felül 1-1 kenyérrel

Ebéd: 3 kb fél teniszlabda méretű fasírt, fokhagymás krumpli kb 200 g és a maradék (kb fél fej) saláta

Uzsonna: 2-3 gombóc csokis, puncsos, epres, vaníliás vegyesen (nagy családi kiszerelésből mertem)

Vacsora: hát még nem volt de szerintem zabpelyhet fogok enni fahéjjal saccolva úgy kb 70-80 g-ot (általában csak annyit eszek) és egy banánt



2017. jún. 1. 18:02
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és amúgy 13 éves vagyok
2017. jún. 1. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez egyáltalán nem sok, de mindegy.

Ha valaki beszól, nyugodtan mondd neki: Én megtehetem, hogy sokat eszek, mert nem leszek még a kevéstől is dagadt, mint te :)

2017. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mondanám rengetegnek. Én is simán megeszek ennyit egy nap, szintén 50 kg vagyok csak úgy 30 évvel idősebb...

Az jó, ha van étvágyad, mert a súlyod rendben van, és növésben/fejlődésben van a szervezeted. Az egészséged a fontos, vagy az okostojások (abszolút nem jogos) beszólásai?

Amúgy szerintem csak poénkodnak. Én 48 kilós tinilányként simán benyomtam egy egész M-es pizzát húsos feltéttel és sajttal, ha éppen elmentünk pizzázni a barátaimmal, és még csak meg sem látszott rajtam. Voltak, akik csodálkoztak, de engem ez leginkább szórakoztatott, legkevésbé sem aggódtam, mit gondolnak mások. Aggódjon az, akin látszik.

2017. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Soha nem tudnék ilyen picike étkezéseket tartani, szóval én tuti nem szólnék be :) Kósza ránézésre nagyon jól eszel, a mennyiséggel sincs baj, ha neked ennyi kell... Ez nem sok. Kései reggelire ettem néha ennyit tinilányként nyáron, mint te egész nap, na attól még én is elhűltem, de megéheztem a délelőtti rohangálásban a jó levegőn...

Akkor sem jogos beszólni, ha rengeteget eszel egyszerre, mert neked sok kell.

2017. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2. és 3. válaszoló, megkérdezhetem, hogy milyen magasak és hány kilósak vagytok?
2017. jún. 5. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. 163 cm magas.

Amúgy a pizzát csak példaként írtam arra, hogy rengeteget tudtam enni. Az jó, ha odafigyelsz az egészséges táplálkozásra. (Írhattam volna csülkös pacalt is, azt most is eszem, pizzát már nem...)

2017. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen zavaró
2019. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!