Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi húst szoktatok enni...

Ti mennyi húst szoktatok enni egy héten? És milyen húst?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Hát, attól függ mit nevezel húsnak.

Valami szalámi, felvágott, sonka, virsli minden egyes nap van a repertoárban, bár ez nem úgy hús hús.

Konkrétan mi csak disznót vagy csirkét eszünk, de ezekből heti kb. háromszor csinálunk ételt. Ebből van hogy másnapra is jut.

2017. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Én általában 6-szor eszem húsféleséget egy héten, kb. 15-20 dkg-ot egy nap. Igyekszem változatosan mindenfélét enni, pl. heti 2x szárnyas, 1x hal, 2x vörös hús, 1x máj. De ezt a hetet 3 halnappal kezdtem, túl sok halászlét sikerült főznöm :)
2017. jún. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lettünk nulla százalékolva?
2017. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem eszem minden hónapban húst, de évi néhányszor igen.

Változó. Ha lehetne, csak remek házidisznót (zsírosabb fajtát), vadlazacot és más zsíros halakat ennék, de sokszor nem így alakul, ami végülis nem baj. Disznó jóformán sosincs, mert még a termelői piacon is ízetlenek vannak (nagyon igényes vagyok a húsra, amióta gyermekkoromban a szomszédban disznót tartottak s kaptunk kóstolót, ami maga volt a tökély).

Hal gyakori, ma pont az volt, gránátoshal, bő zsírban sütve. Néha harcsapástétomot eszem, az egyszerre 3-5 dkg hús.

A nagynénémnél évi egyszer remekül elkészített házicsirkét eszem. A csirkét nem szeretem, gyermekkori trauma, minden héten azt etettek velem, amúgyis sovány, de azok a combok csodásak.

Évi 1-2 alkalommal nyúlpörkölt is van, bő 1 kiló hús kettőnkre alkalmanként, de ezt több napra osztjuk el (én ugyan az egészet megenném egy ebédre, de az rosszat tenne a fehérjebevitelemnek, a hús eleve szinte mindig elrontja).


Bolti húst sosem eszem halon kívül (csuda tudja, a hal finom boltból is. plusz a halak hatnak meg legkevésbé az állatcsoportok közül), persze a házit is meg kell válogatni, hogy jó legyen.


8 évig egyébként vega voltam, nekem az is működik, de így egy picit érdekesebb. De mivel elrontja a fehérjebevitelemet, s unom is, ha gyakran van hús, más szempontból sem ideális (de egészségileg OK, az sosem jutott eszembe, hogy amiatt ne egyek minőségi húst, hisz jó, remek összetételű étel), ezért van az évi kevés alkalom. Van, hogy 9 hónapig semmi.


Évi 2 kiló húst ehetek? Valami olyasmi.

2017. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
"Miért lettünk nulla százalékolva?"- Nem tudom, nem én voltam, de lehet hogy néhány vegás nézte a válaszodat.
2017. jún. 5. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: engem nem lep meg, de nem is zavar. Tudom, miért eszem így, és hogy nekem ez jó. Életemben nem volt olyan jó laboreredményem, mint az utóbbi 2 évben.

A hús (és tojás) minőségére én is igyekszem odafigyelni, ha lehet, szabadtartásból szerzem be őket.

2017. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
1-2 alkalommal csirkét vagy halat. Felvágottat is eszem de abban nincs túl sok hús, így azt nem sorolom bele.
2017. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!