Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért baj, ha egyszerre sokat...

Miért baj, ha egyszerre sokat eszik az ember?

Figyelt kérdés
Ha egy ember egy nap 1x eszik,de akkor addig eszik,amikor már feszül a hasa es látványosan kidudorodik az azt jelenti,hogy kivan tágulva a gyomra? Ez miért baj?

2017. jún. 5. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Könnyebben hízhat tőle, illetve szerintem az emésztésnek is keresztbe tesz.
2017. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem baj. Van, akinek ez az ideális, illetve egyetlen módja a fogyásra, már az egyszer evés. Nem feszülésig evés, az egy egészen más dolog s nem függ össze szorosan a kalóriabevitellel, nemhogy a kalóriaegyenleggel.

Én normális esetben napi egyszer eszem vagy kétszer, de a második evésem nagyon kicsi és nagyon közeli az elsőhöz. De az első étkezésem is kicsi mennyiség, csak kalóriadús. Nem feszülök, jól sem lakom, ha van egy kis deficitem... Később "leérkezik az étel", de evés után tipikusan éhes vagyok egy ideig. Ha többször eszem, akkor sokkal több kalóriát viszek be. Természetesen rengeteg ember egészen máshogyan működik, más elosztást igényel.


Az időszakos böjtnek megvannak az előnyei, de sokak számára hátrányos.


Az anyagcserének, izmosodásnak bizonyosan nem árt.

Egyesek a vércukorszinttel problémáznak napi 1 evésnél, de egyrészt legalább csak egyszer dobjuk meg, másrészt senki nem kötelezi az embert arra, hogy egy étkezésnél jobban megdobja a vércukorszintjét, mint más, aki napi többször eszik. Extrém szénhidrátszegény étrenden sokak számára amúgyis különösen könnyű ritkán enni. De van, akinek egy nagy szénhidrátdús étkezés is jól működik, akárki akármit is gondol erről.

2017. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, higy valaki így csinálja, működik, de az még nem jelenti, hogy jó. Étkezés után kb. 4-5 órával már kezd csökkeni az energiaszint. Ha pl. valaki csak ebédel, akkor egész reggel éhgyomorral dolgozik. Este 6-7 óra körül meg megint nulla energiaszinten van. Plusz az emésztésnek sem tesz jót a napi egyszeri nagy adag. Nem tudom miért olyan nehéz napi min. 3x enni.
2017. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző: Nem nehéz napi 3-szor enni, de hízom, így is 90 centi a derekam. Plusz nem esik jól, enervál, főleg a reggeli. Tapasztalat, több évtized tapasztalata. Komolyabb fizikai munkát, súlyzós edzést kvázi csak tizensok órás éhgyomorra tudok végezni, mert akkor van hozzá elég energiám. Értem, hogy nem logikus, de ez a helyzet. Az viszont nem ritka, hogy emberek éhgyomorra nyomják le az edzésüket, mert akkor megy nekik a legjobban. Másnak pedig pont akkor nem.

Plusz reggel roppant jóllakottan kelek, szinte képtelen lennék enni (ilyen ember is sok van), de ha mégis eszem, akkor utána hamar megéhezem, pokoli. Napi 1 nagy evés s max. még egy apró, az kényelmes, kellemes, egész nap jóllakott vagyok (kalóriadeficitben evés után pár órán át éhes, de elmúlik), a vércukorszintem békén van hagyva a nap nagy részében meg minden.

Nagyon, nagyon sokezer ember él napi 1, max. 2 evéssel és nagyon jól érzik magukat így (aki nem, az ne erőltesse).

Amúgysem valami régi dolog, hogy az ember napi sokszor tud enni, teljesen természetes, hogy működünk ritkább evéssel is. Bár van, akin ez nem látszik, az egyen gyakran. Én nem fogom tönkretenni az életemet mások elképzelései miatt, követem a saját testem igényeit, jelzéseit, főleg, hogy a kutakodásaim alapján ez teljesen rendben van.

2017. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!