Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy a vegán táplálkozás...

Hogy a vegán táplálkozás lehet egészséges, az egy dolog, de mire alapozzák egyes vegánok hogy csak ez lehet egészséges?

Figyelt kérdés
Nyilván nem arra gondolok hogy húst hússal két pofára zabálni, de ha néha megeszek pár tojást vagy egy csirkepörköltet, az miért lenne egészségtelen?

2017. jún. 6. 09:55
 1/7 anonim válasza:
63%
Az apám vegán, szóval állandóan hallgatom... De ő nem az egészség hanem az 'állatvédes' miatt lett vegán. Szerintem hosszútávon egészségtelen, mert a hús az bebizonyítottan, vagy mi, rákot okoz. Igen, mindegyik hús rákot okoz. A tojás és tej is egy csomó betegség okozója, utána kéne olvasnom, elfelejtettem, pedig mindig az orrom alá dörgöli. Azért esznek tojáshelyettesítőt, és szójatejet. Egy-két szelet hústól nem lesz semmi baj, de mondjuk a szalonna már veszélyesebb. Amúgy jobb is a joghurt meg hasonlók, de aki ezt akarja, akkor nyugodtan egye.
2017. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ja, és egyébként minden vegán más, nagyon sokan még egymást is marják, hogy én vagyok a nagyobb vegán, nem, nem igaz, én vagyok az. Nyilván egészségesebb mondjuk, de nem hiszem, hogy sokkal.
2017. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, mert nem hallottam még érvet, amit megalapozottnak láttam... Egyesek azzal jönnek, hogy az űállati fehérje rothad anapon. Ja, mert a növények véletlenül sem :D Az, hogy megbetegít a hús, megint csak úgy lóg a levegőben, nem értem, mitől lenne az, főleg, hogy az emberek példája nem ezt mutatja.

Akármelyik húst én sem tartom jónak, de a minőségi hús és tojás remek tápanyagforrás...


Van, aki azt tapasztalja, hogy remekül érzi magát vegán étrenden. Ez OK, kinek ez való, kinek az. Semmi problémám a növényi étrenddel, ha valaki egészségesen csinálja és jó neki. De mindenkire nem célszerű ráhúzni, mert az az egészségtelen...


De akinek van értelmes és nem erkölcsi érve a tojás ellen (az anyatejjel együtt a legértékesebb fehérjeforrás, azt mondják, s szinte minden megvan benne, ami kell, nem kis mennyiségben), azt "hallgatom". Húst eleve nem szoktam enni, bár nem azért, mert rossznak tartanám.


Túl mindenevő és túl sokféle az ember ahhoz, hogy csak a vegán étrend legyen egészséges. S van, aki rosszul lesz, ha gabonát vagy hüvelyest eszik, én akkor leszek rosszul, ha sok szénhidrátot, na az ilyenek növényi étrendje sokkal trükkösebb, a magam részéről ritkán és csak rövid időre szórakozom vele, félek, hogy valami fontos kimarad. A sima vegán étrend könnyű, ha kicsit is ért hozzá az ember, de ha pluszban kiesnek ételcsoportok, az veszélyes.

2017. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Na akkor mondom:


Nem vagyok vegán mert egy csomó ismerősömnek gyomorbaja lett miután áttért rá.


A hús nem rákkeltő ellenben a műanyag ételadalékok, a minden húskészítményben alkalmazott nátrium nitrit, gmo szójából készült húshelyettesítők rákkeltőek


A vegánok nagy része sincs tisztában azzal, hogy nem állatvédelmi célja van ennek az életvitelnek hanem



Egyszer hatékonysági, gazdaságossági:

Gondold végig ha megtermelsz egy növényt feleteted egy állattal akkor a technológia modernségétől függően kb 2/3 része fog hozzád eljutni a beltartalmának a többi rész a trágyában, vágóhídi hulladékban, vérben, lejárt szav idejű termékekben marad és kvázi elpocsékolod.


másodszor élelmiszer és ivóvíz bőséget eredményezne a következő több ezer évben mert mind a termesztése mind a feldolgozása nagyságrendekkel (50-100-ad annyi) kevesebb termőföldet és vízet igényel.

Nem lenne éhezés, szomjazás, népvándorlás.


Harmadszor környezetvédelmi:

Kevesebb metán kerül a levegőbe.

Ha nincs annyi állat nem kell felszántani a lejtős, lazításos művelésre, erózióra érzékeny területeket. Több erdő lehet ami nem a co2 megkötés szempontjából érdekes hanem a földfelszínt védi a közvetlen napsugárzástól (százszor jobban hűti a föld átlaghőmérsékletét mint az üvegházgázok csökkentése)

A gyümölcstermesztés időtlen időkig fenntartható lejtőkön öntözés nélkül is.

Az erdő/ gyümölcsültetvény lehúzza az esőt a felhőkből szàraz időkben ugyanakkor nem igényel annyi vizet, műtrágyát, mert akkumulàlja és feltárja magának ezeket a lételemeit.


Negyedszer egészségügyi:

Valóban egészséges a növényi összetevők túlsúlya az étrendben de nem hasznos a tisztán növényi étkezés.


Kb ezek az indokok csak rosszul vannak kommunikálva.

A vegán felfogás kicsit a problémàk megoldása is de csak kb 500 évre.


A jó hír pedig, hogy a természet körfolyamataiban szereplő növények, állatok, baktériumok, gombák, algák mindegyikét együtt alkalmazva tovább növelhető a hatékonyság(x2 kb) miközben még egészségesebb ételeket fogyaszthatunk végtelen sok ideig.


A természet sokszínű, több lábon áll ha egy, két làbra akarjuk állítani akkor veszélyeket generálunk, ezért legyünk mindenben változatosak.

2017. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Vegán vagyok, érvelhetnék, vitatkozhatnék, de sok haszna nem lenne. Az egész vegán téma hozzáállás kérdése. Lehet támadóan, lenézően közeledni a kisebbség=vegánok felé, lehet lehülyézni őket, az átlagember úgyis csak azt hiszi majd el, amit hallani akar, hogy amit ő csinál, az bizony helyes, egészséges...

Az ember képes egészségesen élni növényi étrenden.

Nincs olyan viszont, hogy húsevő ember, voltak próbálkozások, de csak kórház lett a vége... (az eszkimókkal szoktak itt jönni az emberek, de ők pl megeszik az állatok bendőjét, még nekik is kell valamennyi rost, hogy legyen bélmozgásuk).

2017. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van csak állati étrend, de tényleg mindenfélét kell enni, csak húson nem lehet élni. Rost nem kell, ha valaki igazán minimális szénhidrátot eszik. A kevés rost mindig rossz. A nulla OK (a fenti speciális esetben), a viszonylag sok OK. De nehéz váltani, teljesen más bélflóra kell hozzá, ami lassan alakul át. S szerintem elképesztően extrém étrend a növényeket nem tartalmazó zerocarb, de van, aki szereti.


Ehhez képest a vegán étrend kellemes, változatos, emberi (s még az ökolábnyomunknak is jó). Amúgyis az, csak vagyunk, akiknek minimum egy kicsikét megszorító, főleg, ha az egyéni korlátozásainkat, ízlésünket is hozzárakjuk.

2017. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A táplálkozás is nagy mértékben hit kérdése, annyi az ellentmondásos információ. Emellett mindenki más, nem

mindenkinek ugyanaz az ideális étrend.

Felőlem mindenki azt eszik, amit akar, csak ne akarjon megtéríteni. Én úgy gondolom, hogy nem egészséges a vegán életmód, és semmi pénzért nem térnék át rá, de én sem fogok odamenni osztani neki az észt, hogy egyen húst.

2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!