Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Úgy lehet, élni, hogy csak...

Úgy lehet, élni, hogy csak gabonákat eszek (búza, árpa, rozs, zab) + tej + cukor? (Meg mellette szedek szintetikus vitaminokat és aminosavakat)

Figyelt kérdés
2017. jún. 8. 19:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tehát pl.: minden nap fél kiló gabona + 5 g aminosav + 1 db mulit A-Z-ig (amiben minden vitamin benne van, és még ásványokat és nyomelemeket is kiegészít)
2017. jún. 8. 19:50
 2/18 A kérdező kommentje:
Jah, meg barna rizst is.
2017. jún. 8. 19:50
 3/18 anonim ***** válasza:
Élni lehet, nem fogsz meghalni. De egészségtelennek tartom.
2017. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Miért? A fitinsavak miatt? És ha eszek, hozzá egy kis gyümölcsöt is, vagy joghurtot (mivel azt hallottam, hogy a joghurtban lévő baktériumok lebontják a fitinsavak nagyrészét.)
2017. jún. 8. 20:00
 5/18 Molyember ***** válasza:
Ha ettől két nap után nem kapsz hányingert, akkor valami olyan evészavarod van, amivel már érdemes orvoshoz fordulni. Félre ne érts, tőlem akár faleveleken is élhetnél, de ha időd engedi, gondolkodj el a dolgaidon.
2017. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően egészségtelennek tartom a sok gabonát, nem csak a fitinsavak miatt, hanem a durva rostok, magas keményítőtartalom miatt is. Nem természetes tápláléka az embernek, bár elég rég esszük ahhoz, hogy azért alkalmazkodjunk hozzá valamilyen mértékben. Az aminosav-összetételük sem túl jó, ezért csak azokra alapozva nehéz mindegyikből eleget bevinni. A vitaminok összetettsége pedig nem mérhető egy zöldség vagy gyümölcséhez. Azokon kívül még sok enzimet, antioxidánst, stb. tartalmaznak ezek, amik a tablettában nem lesznek benne.

Nem véletlenül van ráírva mindre, hogy nem helyettesíti a kiegyensúlyozott étrendet. Márpedig amit te írsz, az minden, csak nem kiegyensúlyozott.

2017. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk árpát még nem ettem, de zabot, ill rizst igen, akár fél kiló simán bemegy (mivel nagyon szeretem cukorral, tejjel, vagy joghurttal). :D
2017. jún. 8. 21:23
 8/18 A kérdező kommentje:
A fél kilón (a rizsnél, nem nyerset értettem).
2017. jún. 8. 21:23
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha napi fél kg főtt rizsről beszélünk, az nagyon kevés tápanyag. Fél kg száraz gabona kb. fedezi a kalóriaigényt, de az esszenciális aminosavakat szerintem még az sem takarja be.
2017. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De ha mellette szedek szintetikus aminosavat (csak az esszenciálisakat, megfelelő mennyiségeben [összesen max 5g]) akkor nincs probléma az aminosavak területén, mivel a nem esszenciálisakat a szervezet elő tudja állítani, ill. a gabonában is benne vannak, az esszenciálisakat meg beviszem a porral.
2017. jún. 8. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!