Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy refluxos vagyok?

Lehetséges, hogy refluxos vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap este ettem almát mozzarellával, majd kekszet ettem vízbe mártva. Evés után kb 1-2 óra utám hasra feküdtem és éreztem hogy az étel a "torkomban" van. A tüneteim 1 és fél órán át voltak jelen, Quamatel beszedésével elmúlt. Az alma okozta vagy ez reflux?

2017. jún. 14. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet reflux vagy epekő, mert a közhiedelemmel ellenétben az így is jelez már, és nem, nem a zsír okozza. A kövek 85%-a a szénhdrátfogyasztás miatt kialakuló szénhidrátkő.


Hasi UH és kiderül.

2017. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs kövem
2017. jún. 14. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szénhidrátkő az eszed tokja az a szénhidrátkő...


Neked meg nem refluxod van, hanem összezabálsz minden szart estére aztán hasrafekszel... mi a francot vársz? Hogy majd nem leszel szarul?

2017. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#3

Talán fogjad be a lepcses szádat. Engem azzal operáltak, te hülye.

2017. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak a 3-as nagy eszének:

"Általánosságban elmondható, hogy e betegségek előfordulásának valószínűségét növeli a magas szénhidrát- és zsírbevitel, az egyszerű cukrok és édességek (növelik az epe koleszterinkoncentrációját), kevés gyümölcs és zöldség fogyasztása, az erős, fűszeres ételek, valamint a rendszertelen étkezések. A fehérjék fogyasztása kedvezően befolyásolja az állapotot, hiszen növelik az epesav-koncentrációt, így csökken a koleszterinkicsapódás veszélye.


Részletek: [link]


Ennek neve egy szóval: szénhidrátkő.


Ne rettegj, te attól még ehetsz sok-sok krumplithússalkenyérrelcukorral. Imádom, ha valakinek kizárólag a szája jár, semmi egyebe nincs.

2017. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező:nézték vagy csak azt hiszed, hogy nincs? Mert ha nem nézték, akkor simán lehet alvókő.
2017. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen, hogy "szénhidrátkő" ilyen egyes egyedül a te fejedben létezik... az epekő az epekő... epéből lesz bármilyen hihetetlen... a szénhidrátnak rohadtul semmi köze az epéhez, végkép nem rakódik le kő formájában sehol... :D

Kivétel ez alól a te fejed... mert az tele van "szénhidrátkővel"...

2017. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan hogy szénhidrátkő valóban nem létezik, de egyébként sem az epekövesség klasszikus tünete amit a kérdező leírt.


A stílus ellenére a hármasnak van igaza.


Reflux esetén a gyomorsav áramlik vissza a nyelőcsőbe ami gyomorégést, savas szájízt okoz, és krónikus betegségként állandóan jelen van.


Valószínűleg tényleg arról van szó, hogy az alma, mozzarella, keksz és főleg a hason fekvő állapot nem igazán szerették egymást.


Amíg ez egy nem egy állandó mindennapi probléma addig nem lehet refluxról beszélni.

2017. jún. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!